Amit a felsőoktatási szakképzésekről tudni érdemes:
Háromféleképpen lehet meghatározni a összpontszámot:
Ahogyan az Origo is megírta, az eduline.hu egy cikke alapján a felsőoktatási szakképzések az elmúlt évek közül 2016-ban volt kiugróan népszerű: több mint 13 ezren jelentkeztek ilyen típusú képzésre. Azt azt követő évben habár jóval kevesebben jelöltek meg ilyen szakot a jelentkezési lapon, azóta újra, fokozatosan nőtt a jelentkezők száma.
Felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevélért ugyanazon képzési területen való továbbtanulás esetén alap vagy osztatlan szakos jelentkezéskor plusz pont jár, de ez intézményenként eltérhet, általában viszont
A Dunaújvárosi Egyetem, egy progresszív intézmény és 5 felsőoktatási szakképzést is indít, amikkel érdemes lehet megismerkedni, ha az ember nem biztos benne, hogy felvennék alap- vagy osztatlan szakra.
Mérnökinformatikus végzettséggel könnyen lehet elhelyezkedni, mint rendszergazda, adatbázis-tervező és üzemeltető, webrendszer és telekommunikációs technikus.
40%-ban elméleti és 60%-ban gyakorlati a képzés.
Ha pedig Mérnökinformatikus BSc alapszakon tanul tovább a diák, akkor beszámítanak 90 kreditet, a diploma megszerzéséhez szükséges 210-ből!
Műszaki vonalon, gépészeti specializációval lehet bárki anyag, gépész és vegyésztechnikus, de betölthet minőségbiztosítási vagy energetikus pozíciókat is.
40%-ban elméleti és 60%-ban gyakorlati a képzés.
Ha pedig Anyagmérnök vagy Gépészmérnök BSc alapszakon tanul tovább, akkor beszámítanak 90 kreditet, a diploma megszerzéséhez szükséges 210-ből! És, nagyon fontos tudni, hogy idén januárban jelent meg a hír, miszerint a 2017-es diplomás pályakövetési felmérés eredményeiből kiderül, hogy
a Dunaújvárosi Egyetemen diplomát szerzett pályakezdő műszaki szakemberek munkabére átlagosan bruttó 450 ezer forint, így közel 25%-kal meghaladhatja az átlagfizetést ezen a területen.
Tehát érdemes ide járni, majd innen a diplomás képzésre jelentkezni.
Televíziós műsorkészítőként lehet operatőr, vágó, szerkesztő-riporter, műsorvezető, reklámfilmes vagy multimédia-fejlesztő, esetleg grafikus. 55% elmélet és 45% gyakorlat társul a képzéshez. Viszont az itt tanult tárgyak nem számítódnak be a diplomás képzésbe.
Gazdálkodási és menedzsment felsőoktatási szakképzéssel elhelyezkedhet gazdasági, számviteli, statisztikai vagy marketinges területen.
55% elmélet és 45% gyakorlat van a képzés alatt.
Ha Gazdálkodási és menedzsment BSc alapszakon tanul tovább, akkor beszámítanak 90 kreditet, a diploma megszerzéséhez szükséges 210-ből!
Gazdaságinformatikus felsőoktatási szakképzéssel elhelyezkedhet rendszergazdaként, számítógép-hálózati elemzőként és üzemeltetőként, de akár informatikai és kommunikációs rendszereket is üzemeltethet technikusként.
40%-ban elméleti és 60%-ban gyakorlati a képzés.
Ha pedig Gazdaságinformatikus BSc alapszakon tanulsz tovább, akkor beszámítanak 90 kreditet, a diploma megszerzéséhez szükséges 210-ből!
Részletesebb tájékoztatást december 14-én 9:00 órától lehet kapni Dunaújvárosban az egyetem "A" épületében a hivatalos családi nyílt napon!