Sokan sok helyen megírták már, hogy Karácsony Gergely főpolgármesterré választásával tulajdonképpen egy ember, Gyurcsány Ferenc járt igazán jól. Aki eddig ezt nem hitte el, annak itt vannak az alábbi információk: a Fővárosi Közgyűlésen többek között arról döntöttek a képviselők, hogy
Draskovics Tibor, Gyurcsány egykori pénzügy-, valamint igazságügyi és rendészeti minisztere lesz a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) új elnöke.
A hírhedt politikus nevéhez több megosztó intézkedés tapad még a 2010 előtti világból. Medgyessy Péter volt szocialista kormányfő megpuccsolását követően maradt pénzügyminiszter az első Gyurcsány-kormányban, programismertetőjében pedig arról beszélt, az államháztartási hiány várhatóan 5-5,3 százalékos lesz a 2004-es évre. Emellett több megszorító intézkedést jelentett be: 24 százalékra emelték a bankok és a pénzügyi vállalkozások társasági adóját, amire zuhanásnak indult a BUX Index, az OTP-részvények árfolyama 4,5 százalékot zuhant. Draskovics nem járt sikerrel, meglehetősen rossz számokat produkált a magyar gazdaság. Mint ismert, a 2010-ben felálló polgári kormány létrehozta az úgynevezett államadósságot vizsgáló bizottságot, ahol mások mellett Draskovicsot meghallgatták. A testület álláspontja szerint a volt tárcavezető háromszázalékos államadósság-emelkedésért felelt, aki az Eurostatra hivatkozva ebből 0,8 százalékot ismert el.
Bekerült a közlekedési cég felügyelőbizottságába Katona Tamás, aki a Leningrádi Tudományegyetemen folytatta tanulmányait. Az mszp.hu-n elérhető életrajza szerint 1995 és 1998 között a Központi Statisztikai Hivatal elnöke volt, majd 2003-tól másfél évig a miniszterelnök helyettes kabinetfőnöke, majd kabinetfőnöke lett. A Medgyessy-Gyurcsány váltást követően sem tűnt el: Gyurcsány miniszterelnöksége alatt a pénzügyi igazgatásban dolgozott; a pénzügyminisztérium politikai, illetve közigazgatási államtitkára volt, majd két és fél évig a Magyar Államkincstár elnöke lett. Bajnai kormányfői kinevezését követően visszatért a kormányzatba, mint a PM államtitkára. Katona egyébként a pártpolitikától sem állt távol: 2014 szeptemberétől 2016 júliusáig az MSZP pártigazgatójaként kereste a kenyerét. Neve sokaknak onnan ismerős, hogy pénzügyi vezetőként kulcsszerepe volt a 2006-os magyar költségvetés hiányának elhallgatásában. Mint ismert, az MSZP-SZDSZ kormány képviselői a tizenhárom évvel ezelőtti kampányban egy szóval sem tájékoztatták a nyilvánosságot, hogy komoly problémák ütötték fel a fejüket, ráadásul az Európai Uniót is félretájékoztatták a magyar költségvetés számairól. Ahogy lement a választás, másnap máris előjöttek az adatokkal: az első három hónapot soha nem látott, 789 milliárd forintos hiánnyal zárta a költségvetés. Ez egyébként a legrosszabb várakozásokat is felülmúlta: 2006-ban Magyarország a világ második legnagyobb költségvetési hiányát halmozta fel, és a 2006-ban megszavazott megszorító csomag nélkül a hiány a GDP 11,5 százaléka körül alakult volna. Ebben az időben a túlköltekezésben csak a háború sújtotta Libanon előzte meg Magyarországot.
Nem Draskovics és Katona az egyedüli visszatérő az MSZP-SZDSZ korszakból: a Budapesti Városüzemeltetési Holding (BVH) elnökségi tagja lett Lakos Imre, aki korábban a szocialista Molnár Gyula mellett volt Újbudán alpolgármester. Kettőjük múltja korántsem patyolattiszta: a Kopaszi-gát építése körüli ingatlanmutyi miatt Molnárt nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre, Lakost pedig hat hónap felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte a Fővárosi Ítélőtábla másodfokon. Azt rebesgetik, hogy Lakosnak más szerep is jut, a DK-s László Imre által vezetett Újbudán ő lehet felelős a helyi média kézben tartásáért.
Lakos mellé beültették a BHV igazgatóságába Gál J. Zoltánt, a Gyurcsány Ferenc-féle Miniszterelnöki Hivatal (MEH) politikai államtitkárát, a Népszava volt főszerkesztő-helyettesét, a Vasárnapi Hírek egykori főszerkesztőjét. A politikust sokan Gyurcsány bizalmi köréhez sorolják, hiszen már Medgyessy Péter miniszterelnöksége alatt jó kapcsolatot ápolt az akkori sportminiszterrel. Gál J. Zoltán a második Gyurcsány-kormányban is szerepet kapott, maradt a MEH államtitkára. A cég felügyelőbizottságába került a DK-s Élő Norbert, aki alulmaradt Pokorni Zoltánnal szemben a Hegyvidéken.
Nem maradt pozíció nélkül Szabó Zoltán sem, aki a Fővárosi Csatornázási Művek felügyelőbizottsági tagja lett. A politikus a Horn-kormány alatt a közoktatási minisztérium politikai államtitkára volt, később a VII. kerület MSZP-s polgármestere lett. A politikus 1994 és 2010 között a szocialista párt országgyűlési képviselője volt, a pártszakadáskor átpártolt a Demokratikus Koalícióhoz.
Karácsony Gergely tanácsadója, Tordai Csaba sem járt rosszul: ő lesz a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. igazgatósági elnöke. Róla megírtuk, hogy korábban önhatalmúlag írta át az Alkotmányt: egy 1998-ban hatályon kívül helyezett rendelkezést csempészett vissza a Magyar Közlönyön keresztül a legfőbb magyar törvény szövegébe.
A Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. (BFVK Zrt.) igazgatója lett a DK-s Kolber István is, aki a második Gyurcsány-kormány regionális fejlesztésért felelős tárca nélküli minisztere volt.
Bodnár Zoltán lett (BFVK Zrt.) felügyelőbizottságának elnöke. Neve onnan csenghet ismerősként, hogy elindult a Fodor Gábor-féle Liberálisok színeiben a 2014-es főpolgármester-választáson. Korábban a Magyar Nemzeti Bank alelnöke volt, és több zűrös ügy is kapcsolódik a nevéhez. 2012 környékén a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) az exporthitelezés történetében egyedülálló, 27 milliárdos csalássorozatot tárt fel, aminek következtében az ellenőrző szerv feljelentést tett a Legfőbb Ügyészségen a magyar export ösztönzésével megbízott Eximbank és a Magyar Exporthitel Biztosító (Mehib) Zrt., valamint a magyar Harcon Zrt. és egy offshore cég szerződése kapcsán. Az Eximbank és a Mehib közös elnöke ekkor Csillag István, a Medgyessy-kabinet gazdasági és közlekedési minisztere volt, mint az SZDSZ delegáltja, a bank vezérigazgatói feladatát Bodnár Zoltán, a biztosítóét pedig Szakács Tibor látta el. Később kiderült, hogy a balliberális politikus 2010 első felében kiemelkedően magas fizetésben részesült, 85 438 000 forintot keresett, amiből a prémiuma 25 781 000 forintot tett ki. Bodnárnak azzal is sikerült bekerülnie a hírekbe, hogy 2015-ben az MNB pert indított ellene, mert rendszeresen valótlan és megtévesztő állításokat tett a jegybankkal kapcsolatban.
Szabó Zoltán mellett Atkári János is szerepet kapott a Fővárosi Csatornázási Művekben: a politikus most igazgatósági tagsági pozíciót kapott, korábban Demszky Gábor főpolgármester-helyettese volt. Szintén bekerült a csatornázási művek igazgatóságába Balog Róbert, aki Pesterzsébeten volt az ellenzék polgármesterjelöltje, de mivel vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP által támogatott Szabados Ákostól, így őt is el kellett helyezni.
A Fővárosi Vízművek Zrt. igazgatósági tagja lett Magyar György ügyvéd, Józsa István volt MSZP-s országgyűlési képviselő és Boruzs András, a Liberálisok pártigazgatója is.