A kormány semmiféle döntést nem hozott a következő uniós pénzügyi ciklus forrásainak felhasználásáról, leginkább azért, mert a 2021-2027-es közös költségvetésről még nincs megállapodás, az Európai Bizottság és a tagállamok álláspontjai távoliak.
Budapest, ahogy eddig, a jövőben is a brüsszeli bürokraták által meghatározott keretek között, az általuk megszabott feltételek mentén juthat támogatásokhoz - derül ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleményéből.
A minisztérium mindezt azzal kapcsolatban közölte, hogy a Népszava szerint Budapest a következő nyolc évben nem kap uniós fejlesztési pénzt.
A Magyarországnak járó forrásokat éppen Brüsszel akarja elvenni a kohéziós alap tervezett, igazságtalan csökkentésével.
A magyar álláspont szerint elfogadhatatlan, hogy a gazdagabb tagállamok a közép-európai országok rovására kapjanak többet a közös költségvetésből - közölte mindezt cáfolva a minisztérium.
Arról kérdeztük Orbán Viktor miniszterelnököt a múlt héten, az évnyitó Kormányinfón: mit szól ahhoz, hogy Karácsony Gergely korábbi ígéreteivel ellentétben stadionstop ugyan láthatóan nincs Budapesten, de kórházstop, Liget-stop, állatkertstop, új Duna-híd-stop van.
A korábbi főpolgármesterrel kötött minden megállapodás érvényes; jár a száz nap türelmi idő Karácsony Gergelynek és csapatának.
Van 100 napjuk, és még egy költségvetést is meg kell csinálniuk, mindez nagy kihívás. Mi a főpolgármesternek megmondtuk, hogy teljesítünk mindent, amit Tarlós Istvánnak ígértünk, és aláírtunk. Várjuk, hogy jól kormányozzanak
- válaszolta akkor a kormányfő.
A miniszterelnök szavai is világosan mutatták, hogy a kormánynak nincs szándékában semmilyen forrást elvonni Budapesttől.
Bizonyítja ezt az is, hogy az atlétikai világbajnokság esetében a kormány elfogadta a főváros kéréseit.
Így egy atlétikai centrum jön létre, amelyet a nagyközönség is igénybe vehet majd. A kormány által javasolt fejlesztéseknek köszönhetően az észak-csepeli barnaövezetből zöldövezet lehet. Teljesül továbbá az új fővárosi vezetés azon kérése is, hogy ötvenmilliárd forintnyi pluszforrást kapjanak a kerületek a járóbeteg-ellátásra. A fejlesztésnek köszönhetően egy diákváros is létrejön, amely egy 8-12 ezer férőhelyes kollégiumkomplexum lesz.