A VII. kerület hivatalos oldalán a napokban felbukkant egy érdekes név: Merényi Miklós a Polgármesteri Hivatal titkárságának vezetőjeként lett feltüntetve. Az Origo információi szerint a döntés friss, az új kabinetfőnök az elmúlt hetekben kezdte meg a munkát Niedermüller Pérter mellett.
Merényi pályafutását végignézve egyértelművé válik, hogy nem véletlenül került kulcspozícióba a DK-s vezetésű kerületben.
Már karrierjének elején, a KISZ-ben (Kommunista Ifjúsági Szövetség) megismerkedett Gyurcsány Ferenccel. "1988. november 23-án egy Unió a Demokratikus Szocializmusért (UDSZ) nevű szervezetet akart létrehozni egy KISZ-en belüli csoport. Ez az UDSZ új politikai ifjúsági mozgalom lett volna, és olyanok voltak a kezdeményezői, akik a Közgázról ismerték egymást. Ennek az akciónak a résztvevői között volt Gyurcsány Ferenc, Merényi Miklós" - olvasható az Élet és Irodalom egyik cikkében, ami Stumpf István korábbi tanulmányára hivatkozva született meg.
A rendszerváltás után Merényi újságíróként folytatta, kizárólag baloldali lapoknál vállalt munkát. Így dolgozott a Magyarországnál (1990-1994, újságíró), a Népszabadságnál (1995-1997, újságíró), a régi Figyelőnél (1998-2003, rovatvezető, majd 2003-ban főszerkesztő), a Magyar Televíziónál (2004-2006, főszerkesztő).
A második Gyurcsány-kormány felállását követően a sajtóból a politika világába váltott: előbb kommunikációs igazgató (2006-2007), majd stratégiai és kommunikációs igazgató lett a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumnál.
Politikai karrierjének ezzel még nem lett vége, igaz, parkolópályára került. 2008-ban a volt kormányfő Rómába nevezte ki misszióvezetőnek, így eltávolodott a hazai belpolitikától. Azóta az ATV és más baloldali médiumok volt "római magyar nagykövetként "többször is megszólaltatták mint Olaszország-szakértőt, így például egy 2013-as adásban arról tudott beszámolni, hogy "Berlusconi az olasz kormányválság okozója."
Merényi és Gyurcsány kapcsolata túlmutat a politikán: Niedermüller új kabinetfőnöke
1997-ig felügyelőbizottsági tag volt a Gyurcsány család milliárdos érdekeltségében, az Altus Rt.-ben.
Mi sem mutatja jobban a közöttük lévő bizalmas viszonyt, minthogy Merényi egyetlen könyvének címe:
Gyurcsány.
Az elmúlt időszak mozgásaiból nem nehéz észrevenni: a DK holdudvarához tartozó szereplők feltűnően jól járnak Niedermüller Péter megválasztásával.
Az idei évben az erzsébetvárosi önkormányzat kétszer is szerződött Czeglédy Csaba irodájával. A DK-s városvezető visszaélve a veszélyhelyzet adta hatáskörével egy személyben hozta meg a döntést: Gyurcsány Ferenc egykori ügyvédjének április 1-je és december 31-e közötti időszakra 29 millió forintot ad jogi feladatok ellátására. Az Origo írta meg, hogy az elmúlt időszakban született egy másik szerződés is a felek között, amit a városvezetés sokáig elhallgatott. Czeglédy egy 13 millió forintos megbízást is kapott, igaz, erre még a veszélyhelyzet kihirdetését megelőzően, feltehetően január környékén került sor.
Nem Czeglédy volt az egyetlen DK-s, aki helyzetbe került az új városvezetésnek köszönhetően. Vasárnap számoltunk be róla, hogy Komáromi Zoltánnal, a párt egészségügyi politikusával is megbízási szerződést kötött a DK-s vezetésű erzsébetvárosi önkormányzat, mintegy 1 800 000 forint értékben.