Süssünk süteményeket otthon! - Így készül a linzer

linzer
Vágólapra másolva!
Maradj otthon, ez most a legfontosabb tanács mindenkinek. Sok más elfoglaltság mellett a folyamatos otthoni létet azzal is hasznossá lehet tenni, hogyha sütögetünk - például süteményeket. A Magyar Konyha áprilisi száma Süteménykönyv melléklettel jelent meg. Innen vettük a linzer receptjét.
Vágólapra másolva!

Érdekes recept a Süteménykönyvből a linzer.

Megjelent a Magyar Konyha Süteménykönyv melléklettel Forrás: Magyar Konyha


A virág alakú linzerkarika az egyik legnagyobb klasszikus. Egyszerű édesség: két omlós (vagyis linzer) tésztát lekvárral összeragasztunk, és megszórjuk porcukorral. A linzer vagy linzi karika (ahogyan a linzertorta is) osztrák eredetű, gyakran dióval, mandulával, citromhéjjal ízesítik, készülhet sokféle formában, tetszőleges lekvárral. A kész süteményt érdemes néhány napot pihentetni, hogy a tésztája igazán puha legyen.

linzer Forrás: Magyar Konyha

Hozzávalók:
250 g liszt
150 g hideg vaj
100 g porcukor
1 csipet só
sárgabaracklekvár
porcukor

Elkészítése:
A lisztet, a porcukrot és a sót keverjük össze egy tálban, majd adjuk hozzá a kockákra vágott hideg vajat, és gyors mozdulatokkal morzsoljuk össze, dolgozzuk simára kézzel vagy robotgéppel. Ügyeljünk arra, hogy ne gyúrjuk túl sokáig, különben a vaj megpuhul, amitől a tészta nyújtáskor repedezni fog, sütés után pedig széteshet. Formázzunk belőle gombócot, és fóliába csomagolva tegyük fél órára hűtőbe. Lisztezett felületen nyújtsuk kb. 2-3 mm vastagra, majd szaggassuk ki linzerkiszúróval – a felét lyukassal, a másik felét telivel a klasszikus linzerformához. 180 °C-on 8-10 percig süssük, hagyjuk teljesen kihűlni a tepsin, majd a linzertetőket szórjuk meg porcukorral. A teli darabokat kenjük meg baracklekvárral, és tegyünk rá egy-egy lyukas tetőt. Pihentetés után megpuhul, lezárt dobozban tároljuk.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!