A kormány ösztöndíjjal is támogatja az Arany János-programokat

felvételi educatio ponthatár jelentkezés Y vizsga Orosháza, 2015. január 17.
Diákok érkeznek a központi írásbeli felvételi vizsgára, az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumba 2015. január 17-én. Ezen a
Orosháza, 2015. január 17. Diákok érkeznek a központi írásbeli felvételi vizsgára, az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumba 2015. január 17-én. Ezen a napon 480 intézmény 499 vizsgahelyszínén tartják a középfokú iskolák központi írásbeli felvételi vizsgáit a 8 és a 6 évfolyamos gimnáziumokban, továbbá a 9. évfolyamra és az Arany János Tehetséggondozó Programba jelentkezők számára. Orosházán 260 fiatal ír felvételit. MTI Fotó: Rosta Tibor
Vágólapra másolva!
A kormány ösztöndíjjal is támogatja a tehetséggondozást és felzárkóztatást szolgáló köznevelési Arany János-programokat - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma kedden az MTI-vel.
Vágólapra másolva!

Az Emmi közleménye szerint

megjelent a programok megvalósítását szolgáló ösztöndíj-támogatás rendjéről, illetve feltételeiről szóló kormányrendelet, valamint az Arany János Tehetséggondozó Programban és az Arany János Kollégiumi Programban nyújtott ösztöndíj kifizetéséhez szükséges többletforrást biztosító kormányhatározat.

Diákok érkeznek a központi írásbeli felvételi vizsgára, az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumba 2015. január 17-én. Azon a napon 480 intézmény 499 vizsgahelyszínén tartották a középfokú iskolák központi írásbeli felvételi vizsgáit a 8 és a 6 évfolyamos gimnáziumokban, továbbá a 9. évfolyamra, és az Arany János Tehetséggondozó Programba jelentkezők számára Forrás: MTI/Rosta Tibor

A 2022/2023-as tanévtől bevezetendő, tanulmányi eredmény alapján nyújtandó, havi 20-40 ezer forint közötti tanulmányi ösztöndíj, a programok által biztosított komplex pedagógiai támogatásba integráltan, sokkal eredményesebb lehet, mint különálló juttatásként.

- olvasható a közleményben, ahol kiemelték:

A kormányrendelet megalkotása és a többletforrás biztosítása a tehetséges, ugyanakkor hátrányos helyzetű, köztük roma származású tanulók eredményes középfokú előrehaladását, lemorzsolódásának megelőzését célzó Arany János-programok továbbfejlesztését jelenti.

A minisztérium rámutatott, hogy a programok eredményességét az elmúlt években végzett vizsgálatok is alátámasztották, mivel ezek nélkül a tanulók mintegy negyede alacsonyabb képzési szinten, vagy valószínűleg egyáltalán nem tanult volna tovább.

Az Arany János-programokban tanévenként több mint 3000 tanuló vesz részt.


A közleményben kitértek arra is, hogy a programban résztvevő szakképző intézmények 2020 szeptemberétől az új szakképzési ösztöndíjrendszer részesei lesznek.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!