Egyre szélsőségesebb akciókat vezet a radikális baloldali Hadházy Ákos. Egy általa utcára hívott tüntető hétfőn megrúgott egy rendőrnőt, tehát nem sikerült botrány nélkül a radikális baloldali aktivisták megmozdulása a Clark Ádám téren.
A független országgyűlési képviselőtől eddig egyetlen nyilatkozatot sem találtunk, amiben elhatárolódott volna a rendőrséget támadó hívétől.
Hadházy Ákos pár héttel ezelőtt - egy hasonló akciója után - az autójával megpróbált elgázolni egy újságírót. Az ügyben már nyomozás is zajlik.
Jól látszik, hogy a szélsőbaloldal radikális vezéralakjai (Hadházy Ákos, a jobbikos Jakab Péter, a két Párbeszéd-képviselő - egyébként Karácsony Gergely párttársai -, Szabó Tímea és Tordai Bence, és bizonyos értelemben Gyurcsány Ferenc) mára teljesen kiszorítottak minden józan hangot az ellenzéki térfélről.
Hadházy feltüzelt híveinek rendőrség elleni akciója is azt bizonyítja, hogy míg
korábban az ellenzéki politikusok megmaradtak a törvényes kereteken belül a tiltakozásoknál, addig az elmúlt időszakból egyre több olyan esetet lehet látni, amelyek azt mutatják, az ellenzékben háttérbe szorították a mérsékeltebb politikusokat, és a szélsőbaloldali radikálisok lettek a vezetők.
Még áprilisban rendelt el az ügyészség nyomozást a radikális baloldali Hadházy Ákos ellen, aki egy ellenzéki-dudálós tüntetésen - a felvételek tanúsága szerint - el akarta ütni Bede Zsoltot, a Vadhajtások tudósítóját az után, hogy Bede egy nyugtatót próbált elhelyezni Hadházy autójának szélvédőjén. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) egy nappal az incidens után, április 21-én közúti veszélyeztetés vétsége miatt nyomozást rendelt el.
Később azonban átadták az ügyet a mentelmi joggal érintett személyek ügyében nyomozó Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségnek.
Az utcai akciók mellett a radikális baloldali Hadházy már régóta csak botrányokozásra használja a parlamentet. Jó példa erre, hogy idén február 17-én immár sokadszorra megpróbálta megzavarni az Országgyűlés ülését.
A korábban trágár feliratot felmutató képviselő akkor is táblákkal érkezett, és a fideszes képviselők felszólalása alatt ezeket lógatta be a sajtópáholyból a házelnöki pulpitus fölé.
Hadházy egyébként korábban kijelentette, hogy nem vesz részt normális módon az Országgyűlés ülésein, de ennek ellenére fizetését felveszi.
Az ellenzék radikalizálódását az Országgyűlésben folytatott tevékenységén is jól nyomon lehet követni. 2018. december 12-én egész napos botrányt csináltak a baloldali képviselők a parlamentben, élen Hadházyval. Akkor az ellenzéki képviselők részben a miniszteri padsorok, részben az elnöki pulpitus előtt álltak, folyamatosan sípoltak és kerepeltek. Az ellenzéki képviselők a parlamentbeli randalírozás után az MTVA székházához vonultak.
Az egész akció egyik vezetője már akkor is a radikális baloldali Hadházy Ákos volt.
A szélsőbaloldali ellenzék tavaly október 21-én is folytatta a botrányos viselkedését a parlamentben. Akkor Orbán Viktor miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdődött az Országgyűlés munkája. A miniszterelnök beszéde alatt Hadházy Ákos trágár feliratot tartalmazó táblát mutatott fel. Kövér László házelnök rendre utasította Hadházyt és az ellenzéket, emlékeztetve, hogy a pulpituson százéves golyónyom árulkodik az ellenzéki felelőtlenségről és hazafiatlanságról, a háborús politikáról.
Ne csináljanak cirkuszt a parlamentből, aki pedig erre nem képes, forduljon szakemberhez!
- mondta Kövér László, akinek többször is el kellett vennie a szót az ellenzéki képviselőktől a Ház méltóságát sértő megjegyzéseik miatt.
Hadházy a parlamenti illemszabályok mellett a jogszabályokra is fittyet hány. Még idén márciusban azt közölte, hogy
ha szeretne értesülni a legújabb velem kapcsolatos hírekről, ajánlom, hogy iratkozzon fel a hírlevelemre!
A politikus a válság alatti tájékoztatással indokolja az aláírásgyűjtést, viszont az űrlapon már a legújabb akcióiról való tájékoztatásra és a vele kapcsolatos hírek továbbítására adnak felhatalmazást, akik aláírják. Hadházy korábban az Európai Ügyészséghez való csatlakozás kapcsán is a választók adatait gyűjtötte, emiatt egy magánszemély a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz (NAIH) fordult. Péterfalvi Attila NAIH-elnök több aggályt is megfogalmazott Hadházy akciójával kapcsolatban, jelenleg az aláírásgyűjtéssel foglalkozó honlap nem elérhető.
Hadházynak idén a vagyonnyilatkozatát sem sikerült szabályosan kitöltenie, mivel nem vallotta be azokat az adományokat, amelyeket a választóktól azért kapott, hogy kifizesse a parlamenti trágárkodása miatti büntetést.
A rendszeresen korrupcióról és átláthatóságról beszélő Hadházy bevallásában üresen hagyta a kapott ajándékokról szóló részt. A jogszabály szerint a képviselői tiszteletdíj 1/12 részét meghaladó juttatásokról és ajándékokról nyilatkoznia kell a honatyáknak.
Ezt az értékhatárt Hadházy meghaladta.
Hadházy Ákos eddigi akciói során általában az Alinsky-iskola módszereit követi.
Saul Alinsky, a radikális baloldal egy pápája írta Lenint idézve: amíg az „imperialista kormánynál" vannak a puskák, a bolsevikok nem használhatnak erőszakot; ha majd náluk lesznek, akkor a politikát majd a puskacsövek diktálják. Kizárólag taktikai-stratégiai megfontolások mentén döntenek arról, hogy revolutív vagy evolutív módszereket alkalmaznak-e.
Amennyiben sikerül hatalmi pozíciókat fogniuk – bíróságok, NGO-k, politikai intézmények –, akkor az evolutív mellett döntenek, illetve legális eszközökkel segítik a radikálisabb társaikat.
A Századvég Intézet egyik elemzése szerint hazánkban is megjelentek már korábban a nemzetközi radikális baloldal akciói (Hallgatói Hálózat akciói, székházostrom), az azonban egyedülálló, hogy itthon parlamenti képviselők álltak a radikális akciók élére.
Legélesebben a túlóratörvény elleni tiltakozásoknál, majd az MTVA székházába való beköltözésnél jelentek meg élcsapatként. Az ellenzék hangadói radikális baloldali politikusok lettek, a mérsékeltek gyakorlatilag biodíszletként funkcionálnak.
Ahogy korábban már összefoglaltuk, a szélsőbaloldal nem csak az Országgyűlésben viselkedik így. Alább olvashatják rövid gyűjtésünket, és Bangóné Borbély Ildikó (MSZP) kijelentését leszámítva mindegyik az elmúlt hetekben született.
És ez csak néhány példa arra az egészen elképesztő alpáriságra, amit a szélsőbaloldaliak műveltek az elmúlt időszakban.
Ami közös ezekben a megszólalásokban, hogy egyik esetben sem távolította el a radikális képviselőt pártja a közéletből, de még csak fel sem szólították a gyalázkodó politikust a lemondásra.
Mindez pedig szintén azt mutatja, hogy mára az ellenzéken belül a szélsőbaloldali Hadházy Ákos vette át az egyik vezető pozíciót.