Ezt a témát nem lehet erőszakkal vagy ilyen típusú agresszív mentalitással megközelíteni, mint az ellenzéki képviselők tették – mondta Illés Boglárka. A Fidelitas elnöke úgy véli: az, hogy valaki áldozattá válik, vagy áldozattá válhat, arról nem tehet. Mint mondta:
nem ilyen típusú molinókkal vagy táblákkal kell bármit is kifejezésre juttatni, hanem konkrét cselekvéssel és támogatással.
Az Isztambuli Egyezmény nem adna hozzá semmit a magyar jogszabályokhoz – jelentette ki Párkányi Eszter. Az Alapjogokért Központ elemzője elmondta: azok a bűncselekmények, amiket elítél az egyezmény, azok már a magyar Bűntető Törvénykönyvben szerepelnek.
Minden más csak hangulatkeltés és a lopakodó jogalkotás része.
Ugyanis, ha elfogadnánk az egyezményt, azzal a magyar jog részévé emelnék be a gender, mint társadalmi nem fogalmát.
Lapunk munkatársa szerint az ellenzék semmilyen párbeszédet nem akar folytatni a kormánnyal sem most sem máskor. Kroó Zita felhívta a figyelmet a DK politikusának, Bősz Anettnek a transzparensére, amin a „Vetkőzz Ági" felirat volt olvasható, amit egy névtelen fideszes képviselőnek tulajdonítottak.
Ilyen vádakkal én nem is értem, hogy hogy merészelnek kiállni
– tette hozzá.
Az Európai Unióban egyébként pont Kósa Ádám, kormánypárti EP képviselő volt az, aki egy előterjesztésében többek között a gyerekeket vállaló nők pozitív megkülönböztetését javasolta, de a baloldali EP képviselők ezt leszavazták. Több alkalom is lett volna már, amikor támogathattak volna a nőket, ezt mégsem tették meg.
Párkányi Eszter ugyanakkor rávilágított, hogy azokon a nőkön, gyerekeken, vagy esetenként férfiakon, akik kapcsolati, vagy családon belüli erőszak áldozatai lesznek, semmit nem segít az Isztambuli Egyezmény elfogadásáról szóló papaír lobogtatása. Az elemző szerint
nem dumálni kell, hanem cselekedni.