Megírtuk, a meggyilkolt színész, Szilágyi István fia rendszeresen verte szüleit.
Nemcsak az édesapját, hanem az édesanyját is.
Aki követte a házaspár életét, több olyan képet láthatott róluk az elmúlt időszakban, amin kék-zöld foltok látszódtak az arcukon. A családnak segítő, a Baptista Szeretetszolgálatnak dolgozó Baricz Dezső az Origónak azt mondta,
csütörtökön ő is nagyon megijedt a 49 éves férfitől,
aki pár nappal később, vasárnap reggel agyonverte az édesapját, a Lópici Gáspárként is ismert színészt az otthonában. A színész fia egy beszélgetés közben azt mondta,
ki kell mennie a szobából, mert ha nem teszi, vér fog folyni.
Nem volt vita, vagy hangos veszekedés, egy történet mesélése közben jött rá - ahogy Baricz Dezső fogalmazott - "a roham".
A 49 éves, apja megölésével gyanúsított férfi három éve már állt bíróság előtt súlyos testi sértés vádjával, azért, mert rátámadott az apjára. 2018-ban bűnösnek találták,
két év börtönt kapott három évre felfüggesztve.
Akkor édesapja és édesanyja is kiállt mellette a bíróságon.
A gyanú szerint a 49 éves Péter, Szilágyi István fia, május 3-án, vasárnap reggel agyonverte az édesapját, a 82 éves, ismert színészt, az otthonában.
Kalapáccsal végzett vele,
amit hétfőn már megerősített a hatóság.
Hétfőre kiderült, hogy a gyanúsított édesanyja, Humenyánszky Jolán zokogva szaladt a házuk melletti kisboltba, hogy segítsenek neki, mert a fia, Péter bántja a férjét,
és attól fél, hogy megöli.
A bolt tulajdonosa hívta a mentőket és a rendőrséget, míg az egyik vevő úgy döntött, nem vár, megpróbál segíteni. De már késő volt. Szilágyi István felesége beszélt a rendőröknek a támadásról. Ők pedig a helyszínen elfogták a házaspár fiát, Pétert, akit azonnal a kapitányságra vittek az emberölés miatt kihallgatásra.
Szilágyi művész úr felesége, Jolán vasárnap korán reggel szaladt be hozzánk lélekszakadva. Kiabált, hogy segítsünk, hívjuk a rendőröket, mert óriási baj történt náluk. Azt mondta, a fiánál, Péternél elpattant egy húr, és egyszerűen képtelenség leszedni Istvánról. Én nem mertem közbeavatkozni, de azonnal értesítettem a rendőrséget"
- mondta a boltos a Ripostnak.
A boltos azt mondta, hogy a tragédia előre látható volt. A színész fia ugyanis
már több olyan dolgot is tett, ami tragédiával végződhetett volna.
Nem egyszer gyújtott óriási máglyát a ház udvarán, egyszer a tűz a kisboltra is majdnem átterjedt, a tűzoltók oltották el a lángokat.
Péternek mindig voltak sötét pillanatai, ezt mi, szomszédok is érzékeltük, így csak idő kérdése volt, mikor következik be egy szörnyű tragédia. A legutóbbi nagyobb balhé három héttel ezelőtt történt. Ekkor is óriási tüzet gyújtott, félő volt, hogy az egész lakóközösség leég"
- mondta az egyik szomszéd.
Hétfőre az a férfi is megszólalt, aki még a rendőrök megérkezése előtt berohant a házba, hogy segítsen Szilágyi Istvánon, de a színész ekkor már nem élt.
A 49 éves férfi zavart volt, őt próbálta megnyugtatni.
Azt láttam, hogy önkívületi állapotban keres valamit. Zavartan beszélt. Próbáltam lenyugtatni és átkaroltam a vállát. Leültettem egy székre, és ott vártuk, hogy megérkezzenek a rendőrök. Arról beszélt, hogy neki milyen lelki fájdalmai vannak"
- nyilatkozta a Borsnak az a szemtanú, aki miután lecsitította a férfit, a rendőrségre is elkísérte a sokkot kapott asszonyt.
A férfi elmondása szerint az apja megölésével gyanúsított férfi
a rendőrségen is őrjöngeni kezdett, alig lehetett lenyugtatni.
Özvegye a házban töltötte az éjszakát, és bár egy percet sem tudott aludni, örül, hogy az otthonában lehet. A Baptista Szeretetszolgálat munkatársa már korán reggel megérkezett hozzá, hogy segítsen az idős szobrász asszonynak.
Szilágyi István 1961-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskolán, majd az egri Gárdonyi Géza Színházhoz szerződött, később tagja volt a Vidám Színpadnak, a Pécsi Nemzeti Színháznak, de játszott a Mafilm társulatban és a Vígszínházban is.
Többek között A vágy villamosában, a Rómeó és Júliában és több Csehov-darabban is játszott, az emberek többsége mégis talán a filmszerepeiért szerette meg igazán.
Generációk nőttek fel felejthetetlen alakításain, többek között szerepelt a Régi idők focijában, a Keménykalap és krumpliorrban, a Borsban, az Égigérő fűben, az Indul a bakterházban, a Pogány Madonnában, a Legényanyában és még számtalan filmben, illetve sorozatban.
Az egyik utolsó alakítása a Kossuthkifli című tévésorozatban volt.
Évekig ő volt az arca a Lottó-reklámoknak is.
A színészi pályát egy trombózis miatt kellett otthagynia. Erről a Rákosmente TV-nek adott egyik utolsó interjújában mesélt. 2015 körül náthás volt, köhögött, elment az orvoshoz.
A gyógyszernek, amit kaptam, a trombózis is a mellékhatásai közt volt, elolvastam. Beszedtem, két nap múlva trombózisom lett a lábamban, bár az orvos szerint nem attól volt. Be kellett fejeznem a pályát"
- emlékezett.
Szilágyi István fiát, akit
bűncselekmény elhárítására korlátozottan képes személy ellen elkövetett emberölés
miatt hallgattak ki. Az ügyészség javasolta a letartóztatását, amiről a bíróság feltehetően kedden dönt - írta az Origónak hétfőn küldött közleményében a Fővárosi Főügyészség.