A V4NA nemzetközi hírügynökség felidézi, hogy mind a náci Németország, mind a bolsevik Szovjetunió a származása, bőrszíne, gondolkodása, családi állapota vagy éppen személyes múltja miatt üldözött művészeket, tiltott be irodalmi alkotásokat vagy éppen filmeket. (Természetesen a nácik és a kommunisták emberek milliót irtották ki - a BLM-mozgalomnak nincs ilyen szándéka, és erre lehetősége sem lesz. De megváltoztatni az emberek gondolkodását, műveket betiltani, a művészetet megváltoztatni, igen.)
Az említett két diktatúra közös vonása tehát, hogy üldözték a másként gondolkodókat, betiltották, sőt 1933-ban Németországban nyilvánosan elégették a könyveiket. Betiltották többek között Albert Einstein, Sigmund Freud, Franz Kafka, Thomas Mann, Ernest Hemingway, Marcel Proust műveinek olvasását és terjesztését is. A Szovjetunióban és a hatalma alá vont kelet-európai kommunista országokban tiltólistára került több "imperialista" (amerikai és brit) író műve, éppen úgy, mint az ellenzéki Alekszander Szolzsenyicin halhatatlan regényei. A cseh Milos Forman vagy a lengyel Andrzej Wajda rendszerkritikus filmjei - tegyük hozzá: remekművei - szintén tiltólistára kerültek. (Sőt, a nyolcvanas évek elején egy ideig Wajdát házi őrizetben is tartották.)
A londoni Holloway Egyetemi Könyvtár a BLM-tüntetések hatására a Twitteren jelentette be, hogy
a "strukturális rasszizmus” elleni küzdelem jegyében levesznek a polcokról bizonyos könyveket, és bocsánatot kértek, amiért ezt nem tették meg korábban.
A könyvtár megjegyezte, hogy lépéseket tesznek gyűjteményeik "dekolonizálására és diverzifikálására”, hogy ezzel is védekezzenek a diszkrimináció ellen. A brit Brexit Párt vezetője, Nigel Farage erre úgy reagált, hogy "megkezdődött a könyvégetés", és hogy ez a fajta fanatizmus "nagyon veszélyes".
Napjainkban a televíziós sorozatok bírnak hasonló véleményformáló erővel, mint annak idején a mozifilmek. A radikális baloldal ezért ki is pécézte magának a szerinte rendszeridegen alkotásokat, kezdve az 1939-es romantikus klasszikussal, az Elfújta a széllel.
Elérték azt is, hogy a BBC törölte műsortárából a Waczak szálló (Fawlty Towers) című szatirikus sorozat egyik epizódját, amiben a világhírű komikus, John Cleese Adolf Hitlert utánozza, és a szereplők többször visszautalnak a II. világháború eseményeire. A szélsőbalosok ezzel azt üzenik, hogy ami a sorozat forgatásakor, az 1970-es évek közepén még szórakoztatónak számított, az mára „szalonképtelenné” vált.
Ugyanakkor ezek a szolgáltatók messze nem ennyire érzékenyek a kereszténységet és annak értékeit kifigurázó filmekkel kapcsolatban. A Netflixen jelenleg is elérhető a Krisztus első megkísértése (The First Temptation of Christ) című ízléstelen paródia, amely melegként ábrázolja a keresztények Megváltóját. Annak ellenére is elérhető a film, hogy csak Brazíliában több mint 2,5 millióan írták alá a tiltakozó petíciót.