A hallgatók úgy értékelik, hogy ideológiai támadás alatt áll az egyetem – mondta el Apáti Bence egy, az intézmény falain belül elvégzett közvélemény-kutatás adataira hivatkozva.
Ha elemezzük ezt a mondatot, akkor arra következtethetünk, hogy eddig volt egyfajta ideológia, amire jött egy másik ideológia, ugyanakkor nagyon jó lenne, ha a jobb és a bal, a liberális és a konzervatív valamiféle egyensúlyba kerülne a színművészetin
– tette hozzá.
A Magyar Nemzet főmunkatársa felhívta rá a figyelmet, hogy az elmúlt években a „haladó" sajtó számos negatív kritikát fogalmazott meg a hazai filmjátszás kapcsán, arról, hogy komoly problémák lehetnek a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, mert a
mozivászon sok esetben ledobja magáról a színészeket.
Apáti Bence meggyőződése, hogy valóban szükség van a reformokra a SZFE-n, mert mint fogalmazott, néhány kivételtől eltekintve, akár sorozatban, akár filmben, akár moziban sok esetben „pusztulat" az a fajta színjáték, amivel találkozni lehet.
Ugyanezt gondolta 2-3-4 évvel ezelőtt Sixx is az Indexen és a 444 is, de most azt mondják, minden rendben van
– fűzte hozzá.
Az adásban szó esett arról is, hogy a „sztárvilág" több tagja, köztük Kajdi Csaba szerint is csupán pánikkeltés folyik a koronavírus-járvány kapcsán. A „hivatásos celeb" és vírustagadó a véleményét egy Facebook-videóban fejtette ki, amit a Keménymagban is bemutattak.
Választ kaptunk egy nagyon fontos csillagászati kérdésre, hiszen eddig nem lehetett tudni, hogy hol is van pontosan a galaxisunkban fekete lyuk, az ő fejében egy szupermasszív fekete lyuk van
– reagált a látottakra Pataki Tamás író, a Magyar Nemzet újságírója.
Lentulai Krisztián szerint Kajdi Csaba egy pojáca, és olyan sötét, mint a föld. Úgy fogalmazott, a túlzott ratyiságra is rá akar még játszani és eljátssza, hogy ő ennyire meleg, ökörségeket mond, de ez amúgy csupán likevadászat.
Apáti Bence szerint a Cyla becenévre hallgató Kajdinak szíve-joga nyomni a kormányellenes propagandát,
amikor azonban a pandémia alatt vírustagadó videót oszt meg a 130-150 ezres rajongótáborának, az már-már kimeríti a bűncselekmény fogalmát.
Velkovics Vilmos hozzátette,
érdekes, hogy a pánikkeltő videókkal semmi baja a Facebooknak, ugyanakkor a techóriásnak nem tetszett és nem engedte hirdetni a Patrióták történelmi filmjét, ami a Rákosmező-Királydomb történetéről szólt.