Sorra dőlnek meg a koronaívrussal kapcsolatos rekordok Európában, szerdán több, mint 182 ezer új fertőzött volt.
Az új napi fertőzések száma szerdán, október 28-án rekordot döntött Olaszországban, Németországban, Portugáliában, Bulgáriában, Lengyelországban, Ukrajnában és Romániában.
A legtöbb új fertőzöttet Franciaországban (36437 fő) és Olaszországban regisztrálták (24991 fő) tegnap. Franciaországban volt már ennél magasabb adat is (52 ezer) és a járványügyi szakértők szerint a valós szám százezer körül lehet, de a hatóságok nem tudnak eleget tesztelni. Arról nem beszélve, hogy Párizsban és környékén gyakran 10 napot kell várni egy-egy teszt eredményére.
A koronavírusos halálozások száma tegnap minden korábbinál magasabb volt Oroszországban, Lengyelországban, Ukrajnában és Romániában.
Uniós összevetésben Magyarország a népességhez képest jól áll a halálozási statisztikát tekintve. Lényegesen
jobban állunk, mint Belgium, Spanyolország, Olaszország, Svédország, Franciaország, Hollandia, Írország, Románia, Luxemburg, Csehország, Portugália és Bulgária.
Ha a WHO legfrissebb statisztikáját nézzük, akkor Magyarországon egymillió főre vetítve 159-en haltak meg a koronavírus-járványban. Belgiumban 939-en, Spanyolországban 749-en, Nagy-Britanniában 662-en, Olaszországban 620-an, míg Svédországban 585-en haltak meg.
Lakosságarányosan
Csehországban regisztrálták a legtöbb új fertőzöttet (1415-en minden egymillió emberből) szerdán,
kicsivel lemaradva mögötte Szlovénia (1264) és Luxemburg (1262) következett. Magyarországon ez a szám 234.
Összességében Belgiumban a legmagasabb a fertőzöttek aránya (30 261 egymillió lakosonként),
utánuk Csehország (27445) következik a sorban. Magyarország esetében 6747 ez a szám.
Belgiumban haltak meg a legtöbben a koronavírusjárvány kezdete óta (962-en minden egymillió lakosból),
őket követi Spanyolország (744).
Magyarország esetében jóval kedvezőbb a mutató
: itthon 161-an haltak meg a vírus következtében egymillió emberből.
Belgiumban és Csehországban volt a legrosszabb helyzet a koronavírus miatti napi halálozásokat tekintve a szerdai adatok szerint: Belgiumban 1 millió főből 12, Csehországban pedig 11 halt meg egyetlen nap alatt, háromszor annyi, mint Magyarországon (4,4). Egyébként, Belgiumnál csak Peru védekezett rosszabb a világon a WHO felmérése szerint.
Egy hét alatt Szlovéniában (6,44%), Litvániában (4,73%) és Szlovákiában (4,46%) emelkedett legdrasztikusabban az új fertőzöttek aránya, Magyarországon ez a szám csak 1,97 százalék.
Az október 20-i adatokhoz viszonyítva Szlovéniában (4,32%), Horvátországban (3,04%) és Lengyelországban (2,66%) emelkedett legjobban a napi, koronavírus miatti halálozások száma. Magyarországon mindössze 0,32 százalékkal halt meg több ember a koronavírusban, mint egy hete.
Végül érdemes kitérni az elvégzett tesztek számára is: Magyarország már több mint 1 millió 30 ezer tesztet végzett el
A pozitív tesztek aránya, az utolsó elérhető adatok alapján nálunk a legalacsonyabb a visegrádi országok között.
Ez is azt mutatja, hogy a nemzetközi gyakorlatnak és a WHO ajánlásainak megfelelően tesztel Magyarország.