Miután Gyurcsány Ferenc példátlan módon fenyegette meg a Nemzeti Színház igazgatóját, kérdéseinkkel a baloldali pártokhoz fordultunk.
Azt szerettük volna megtudni, mennyire vállalható számukra szövetségesük megnyilvánulása. Éppen ezért megkérdeztük a Momentumtól, a Jobbiktól, az MSZP-től és az LMP-től, hogy:
Cikkünk megjelenéséig egyik baloldali párt sem válaszolt, amiből az következik, hogy
akármennyire kínos az ügy, nem mernek szembemenni a baloldal vezetőjével.
Mint ismert, a baloldalon jó ideje Gyurcsány Ferenc határozza meg a politikai irányvonalat. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a parlamenti választások előtt a bukott kormányfő fogja eldönteni, ki indulhat az egyéni körzetekben, és ki lehet rajta a baloldali listán. A baloldali pártok és politikusok, amikor hallgatnak, azt azért teszik, mert nem akarnak konfrontálódni vele, hiszen az könnyen egy-egy fontos pozíció elvesztésével járhat.
Gyurcsány nem csinál titkot vezető pozíciójából, rendszeresen tudatosítja erőfölényét szövetségeseivel. Június végén elmondott parlamenti felszólalásában fenyegette a baloldali pártokat, és azt üzente: aki nem a játékszabályai szerint játszik, nem az általa kijelölt úton halad, annak elengedi a kezét.
A Jobbik cikkünk megjelenése után közleményt juttatott el szerkesztőségünkhöz. Ebben a Fidesz kulturális politikáját bírálják. Többek között azt írták: szerintük Vidnyánszky Attila a színészet és a filmművészet szabadsága ellen véteni akar. A közlemény szövege Goethe hőséhez hasonlította a Kossuth-díjas rendezőt, majd ezt írták, idézzük szó szerint: meg fog bűnhődni.
A DK elnöke egy gyűlölettel átitatott írásban támadta a Kossuth-díjas rendezőt, Vidnyánszky Attilát. "Vidnyánszky és társai addig maradnak, amíg Orbán. Utána buknak. Sőt! Minden értelemben földönfutók lesznek" - fogalmazott nehezen félreérthető módon Gyurcsány Ferenc,
azt üzenve az Európa-szerte elismert, egyik legnagyobb magyar művésznek, hogy kormányváltás esetén megfosztaná a vagyonától is.
A kommunista szellemiségű írás az után jelent meg, hogy a Nemzeti Színház igazgatóját nevezték ki a Színház- és Filmművészeti Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnökének. Az alapítványi konstrukció létrehozásának szakmai oka az volt, hogy az SZFE-n az oktatás jó ideje elavult keretek között zajlott. A főleg a Színművészeti jelenlegi oktatóinak támogatói köréhez köthető ellenvélemények mellett több mint hetven színész, rendező, koreográfus, köztük több Kossuth-díjas művész támogatta a modellváltást.
Ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász, a Századvég jogi szakértője az Origónak nyilatkozva "a politikusbűnözés minősített eseteként" értékelte a DK elnökének megnyilvánulását. Boros Bánk Levente, a Médianéző Központ igazgatója pedig azt emelte ki, hogy Gyurcsány nemcsak Vidnyánszky Attilát fenyegette meg, hanem gyakorlatilag mindenkit, aki nem őt támogatja.