Breuer Péter az újságíró kérdésére válaszolva közölte, hogy a 4,8 millió magyar háztartás háromnegyedébe elér a Heti TV, megtalálhatóak olyan nagy szolgáltatóknál is, mint a Telekom, a UPC-Vodafone és a Digi.
A tulajdonos-műsorvezető felhívta rá a figyelmet, hogy a kábelszolgáltatóktól nincs bevétele a Heti TV-nek, mert közösségi televízióként működnek, így
nem kérnek és nem kapnak pénzt senkitől, magától értetődően ők sem adnak másoknak.
Breuer hozzáfűzte, hogy a saját tőkéjéből, illetve társadalmi célú hirdetésekből tartják fenn magukat, idáig veszteséggel működtek, de idéntől már csekély összegű nyereséget várnak.
Ezt követően az újságíró azt firtatta, hogy az említett társadalmi célú hirdetések körébe tartozik az Erzsébetváros önkormányzatával kötött megállapodás is?
A Heti TV vezetője erre nemmel felelt, majd részletesen kifejtette a témát, hozzáfűzve: az Erzsébetvárosi Híradó egy külön megállapodás volt. Amikor a VII. kerületbe költöztek 6 éve, az önkormányzat megrendelt egy objektív híradót, amit hetente négyszer ismételtek. Ezért fizettek 5 millió forint plusz áfát. Majd jött a DK-s vezetés, akik végül lenyomták az árat 2 millió plusz áfára. Ezt Breuer normálisnak tartja, de külön hangsúlyozta, hogy
a fideszes vezetésű önkormányzat jóval együttműködőbb volt velük.
A Heti TV vezetője elmondta, 2019 ősze előtt kapott tájékoztatást róla, hogy a kormánypárti polgármester (Vattamány Zsolt – a szerk.) hol, mikor és mit csinál, egy operatőr követte, és nem szóltak bele, hogy a televízió abból mit ad le.
Aztán jött a mostani városvezetés, akik viszont semmi támpontot nem adnak, majd november 2-án Merényi Miklós, kabinetfőnök írt egy kirúgó levelet. Ő már az első perctől azt mondta, hogy »a Heti TV-t látni sem akarja«, menjek, ahova akarok
– panaszolta Breuer Péter .
Kicsoda Merényi Miklós?
Merényi Miklósról dióhéjban a következőket kell tudni: az 1980-as években a KISZ-ben jó barátságot kötött Gyurcsány Ferenccel, akinek kormányában is szerepet vállalt, előbb kommunikációs igazgató (2006-2007), majd stratégiai és kommunikációs igazgató lett a Gazdasági és Közlekedési Minisztériumnál, aztán római-magyar nagykövet. Ezt megelőzően, 1997-ig, egy ideig a Gyurcsányék családi cége, az Altus felügyelőbizottsági tagja volt. A bukott miniszterelnök iránti lojalitását mi sem mutatja jobban, minthogy egyetlen könyvének címe: Gyurcsány.Ezt követően Breuer ellátogatott Niedermüller Péter polgármesterhez, aki közölte vele, hogy „az egész ügyről nem tud semmit". Azt is mondta, „intézkedik, de azt kérte, hogy a zsidókkal, akikkel jóban van Breuer, írjanak neki levelet, a tévé mellett kardoskodva". Ezt ő meg is tette.
Később Niedermüller azt mondta neki, hogy beszéljen a testület tagjaival, erre is sor került. Majd a polgármester decemberben elment a Heti TV-be, de még akkor sem tudatta vele, hogy ne lenne rendben minden.
Ezután következett a szerződésbontás, amiről a Neokohn még január 31-én írt. Ebben az áll:
2021. április 30-ig maradhat a zsidó televízió a Wesselényi utcai ingatlanban.
Breuer elmondása szerint 2020. december 22-én írt Merényi Miklós kabinetfőnök neki egy újabb levelet, amelyben kifejtette
nem érti mit pattogok, ő már novemberben megírta, hogy ki vagyok rúgva.
Január 6-án Breuer pedig kapott egy SMS-t arról, hogy a műsorát megszüntetik, mert nem tudják folytatni a támogatást, tehát még csak nem is személyesen közölték ezt vele.
A Heti TV vezetőjének az értelmezése szerint „ez nem támogatás, hiszen egy szolgáltatásról van szó. Fizetnek, mi pedig teljesítünk. Ezután még két műsort grátisz elkészítettem. De ezután is lesz kerületi magazinműsor, azonban semmi másról nem fogok beszélni, mint a kerület problémáiról".
Breuer értékelése alapján ezután mérgesedett el közte és Erzsébetváros baloldali vezetése között a viszony, illetve
akkor, amikor a kerület közlekedési káoszáról kérdeztem egyenesben a Kormányinfón. Mert ugye megváltoztatták a forgalmi rendet. 40 perc, míg eljutok az Astoriától a stúdióig, ami nem több mint 500 méter.
Erzsébetváros Gyurcsány-párti vezetésének tehát nem tetszett, hogy a műsorvezető a kerületben tapasztalható valódi problémákról mert kérdezni.
Az épületből való kirúgás konkrét körülményeiről is kérdezte a Neokohn Breuert, aki erre azt felelte: „január 21-én lesétált hozzám az Erőművház (a Wesselényi utca 17. szám alatt található épület neve – a szerk.) igazgatónője, elnézést kért, hogy egy kellemetlen hírt kell átadjon, de április 30-cal ki kell költözzünk. Tisztán, kifestve kell elhagynunk az épületet".
Végezetül Breuer Péter hozzáfűzte, hogy ő szeretne maradni az épületben, mert szerinte a Heti TV egy közfeladatot ellátó televízió, amelyikben minden órában hírek vannak.
Ismertette, hogy időközben kiírt az önkormányzat egy pályázatot, és ők is pályáztak.
Ezt ő így értékelte: „állítólag nagyon jó anyagot írtunk, ezt többen is megerősítették. És nem mellesleg, a legmagasabb bérletidíj-ajánlat is tőlünk érkezett. Az, hogy ez mire lesz elég, egyelőre nem tudni".
A Heti TV tulajdonosa és műsorvezetője péntek este a Hír TV Magyarország élőben című műsorának a vendége volt.
Breuer Péter Velkovics Vilmos újságírónak a Heti TV utcára kerülésével kapcsolatos kérdésére azt felelte:
1933-ban, a náci Németországban először betörték az ablakokat, aztán később nem volt a zsidóknak miből élni, és utána iparszerűen kiirtották őket. Először Niedermüllernek a kabinetfőnöke megszüntetett egy megrendelést, az Erzsébetvárosi Híradót, amiből elfelejtett másolatot küldeni a főnökének, aztán végigjáratta velem a Via Dolorosa-t, hogy kitől mit szerezzek be, hogy ez tovább menjen, de aztán jelentősen lecsökkentették a műsor költségvetését...
A Heti TV tulajdonosával és műsorvezetőjével 2021. január 21-én tudatták, hogy ki kell költözniük április 30-tól onnan, mert a teljes épületet (Erőművház - a szerk.) bérbe adják. Másnap már meg is jelent az épület kiadásáról a pályázat, amire kéthetes határidőt szabtak.
Breuer elmondása alapján
Erzsébetváros vezetése „nem számított arra, hogy ő is pályázni fog, illetve arra sem, hogy legalább 1 millió forinttal többet ígér, mint más pályázók".
Breuer úgy értékelte a kialakult helyzetet, hogy „az erzsébetvárosi vezetés bajban van", mert Niedermüller állításával ellentétben szerinte nem a pénzről van szó, hanem arról, hogy
a Jobbik kedvében akarnak járni, és ezért kirúgják Európa egyetlen zsidó televízióját a VII. kerületből.
Breuer a Jobbik nevét – szokásához híven – egyetlenegyszer sem ejtette ki, de félreérthetetlenül utalt a szélsőséges pártra, hozzátéve: régóta nyomást gyakorolnak rá, hogy hívja be a párt politikusait is a műsoraiba, de ő ennek folyamatosan ellenáll.
A Heti TV vezetője utalt arra is, hogy
az erzsébetvárosi baloldali politikusok próbálták őt amiatt számonkérni, hogy miért hív meg kormánypárti szereplőket is a műsoraiba, viszont a kerület előző, kormánypárti vezetése ilyent soha nem tett.
Breuer magyarázata alapján azért akarják őt kirúgni, hogy a Jobbik kedvében járjanak a baloldali pártok, hiszen „sok parlamenti befutóhelyet a szélsőséges párt nem fog kapni, valahogy tehát kompenzálni kell őket".
Breuer kiemelte, hogy a Klubrádióval ellentétben őt a Médiahatóság még soha nem büntette meg, majd kitért a rádióval kapcsolatos amerikai megnyilvánulásokra, miszerint
Joe Biden hirtelen »megtanulhatott« magyarul, de ő segíteni szeretne az amerikai elnöknek, mert a Heti TV-n angol nyelven is hallgathat objektív híreket, tehát nem kell, hogy megtanuljon magyarul.
Velkovics Vilmos felvetette, hogy mi történt volna, ha egy kormánypárti kerület teszi utcára Európa egyetlen zsidó tévéjét, erre Breuer a következőképpen reagált:
„világégés lett volna".
Ezáltal egyértelműen rámutatott a nyugaton uralkodó kettős mércére. Ugyanakkor megemlítette, hogy a baloldalon is vannak „rendes emberek", neki már 6 (baloldali) kerületi polgármester ajánlotta fel a segítségét, de az ő nevüket nem kívánja elárulni.
Ezzel azonban egy baj van: én nem szeretnék elköltözni a VII. kerületből, mert egy zsidó televíziónak a zsidó negyedben van a helye
– fűzte hozzá Breuer.
A baloldali összefogásról pedig kijelentette, hogy „ezek mindenre képesek", ismét utalva a párt nevének kimondása nélkül a Jobbikra.
Hozzátette, hogy Niedermüllertől kapott egy olyan levelet is, miszerint támogatják őt, és ha majd nem talál helyet a televíziójának, akkor leülhet beszélni az új tulajdonossal, ha pedig nem lesz új tulajdonos, majd ők segítenek valamit találni...
Breuer végezetül elmondta, hogy
„Heti TV van és lesz, a nézőközönséget nem lehet cserbenhagyni azért, mert egy magát baloldalinak nevező, de amúgy >>nem baloldaliak, az tuti<< vezetés kinyír egy zsidó televíziót".
A beszélgetés alább tekinthető meg teljes egészében:
Ahogy arról az Origo is beszámolt, február 8-án derült ki, hogy az erzsébetvárosi gyerekek helyett egy politikai szervezetet, a Várkonyi Zoltán Alapítvány által fémjelzett, baloldali „Freeszfe" nevűt helyezett előtérbe Budapest VII. kerületének vezetése. A Molnár Antal Zeneiskola 600 tanulója ugyanis már régóta várta, hogy beköltözhessen a Damjanich utcai, számukra felújított épületbe, csakhogy Niedermüller Péter inkább a Színművészeti korábbi vezetése körül alakult baloldali csoportnak adta az ingatlant.
Az épületet eredetileg a Molnár Antal Zeneiskola számára újíttatta fel még az előző, jobboldali városvezetés, amit Bajkai István, a helyi Fidesz vezetője szerint kulcsrakészen hagytak 2019 őszén az új, baloldali vezetésnek.
Nem sokkal a beiktatása után az újdonsült polgármester már botrányt is okozott. 2020. január 23-án az ATV Start című reggeli műsorában azt mondta:
Hogyha megnézzük azt, hogy mi marad, ha lehántod ezeket a gyűlöletvalamiket, ugye fölsoroltuk: a nem magyarok, a mások, a migránsok, a romák, a nem tudom én, mik, akkor ott marad egy rémisztő képződmény középen: ezek a fehér, keresztény, heteroszexuális férfiak – meg azért nők is vannak közöttük. Ez a családelképzelés. Ez azért borzalmas, mert ha megnézzük, hogy a világon mindenütt az úgynevezett fehér nacionalisták miből állnak össze: ebből – mondom csöndesen nektek.
A Fidesz erzsébetvárosi szervezete Niedermüller keresztényellenes gyalázkodása miatt tüntetést rendezett, több ezer fő részvételével.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az ügyben egy feljelentés nyomán vizsgálatot indított, de ennek ellenére a radikális baloldali Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége 2020 márciusában Radnóti Miklós antirasszista díjjal tüntette ki a gyűlöletet keltő polgármestert.