Tévés antiszemitizmusnak minősítette, hogy a DK-s Niedermüller Péter vezette erzsébetvárosi önkormányzat kiszorítja a kerületből az Európában egyedülálló, zsidó tematikájú televíziót.
Bár az önkormányzat szorult anyagi helyzetére hivatkoztak, kiderült, hogy csak mondvacsinált okból mondták fel a Heti TV bérleti szerződését a Wesselényi utcai székházában, hiszen jóval nagyobb összeget kínáltam – havi egymillió forinttal többet – mint a pályázaton végül nyertesnek kihozott cég, ráadásul más jelentkező nem is volt
– fogalmazott Breuer Péter a Médiapiac kérdésére válaszolva.
A tulajdonos úgy vélte, hogy
a Gyurcsány Ferenc vezette baloldali összefogás – amelynek tagja a nemrégiben még szélsőjobboldali, rasszista nézeteket hirdető Jobbik is – nem nézte jó szemmel, hogy továbbra sem enged be a stúdiójába rasszista politikusokat,
mivel a szivárványkoalícióban rehabilitálni próbálják, szalonképesnek igyekeznek mutatni a Jobbikot is.
Breuer Péter kihangsúlyozta, hogy egy zsidó televíziónak, mint amilyen a Heti TV is, a zsidónegyedben van a helye. Leszögezte: az április 30-i kiköltözési határidőig a Wesselényi utcai stúdióból, később pedig akárhonnan, még „a spájzból is" fogja működtetni a csatornát, tartja magát az eddigi műsorkészítési elveihez, és a nyilvánosság előtt is ki fog állni az igazáért.
A Heti TV tulajdonos-műsorvezetője arra is felhívta a figyelmet, hogy
Niedermüller Péter kultúraellenes ámokfutásának legutolsó szakaszában a 100 Tagú Cigányzenekart zavarta el a Wesselényi utcai épületből, így a Magyar Örökség- és Hungarikum-díjas formáció a jövőben nem végezheti ott a próbáit.
Ahogy arról az Origo is beszámolt, a gyurcsányista városvezető ezt megelőzően pedig nem volt hajlandó átadni az épületet a Molnár Antal Zeneiskolának, amelyet a kerület előző, fideszes vezetése kifejezetten a számukra újított fel. Bár a beruházás önkormányzati határozatában, valamint az ahhoz kapcsolódó közbeszerzési értesítőben is az szerepel, hogy a Damjanich utca 4-es szám alatt található épületet kizárólag a zeneiskolának szánták, azt
Niedermüllerék végül a Színművészeti korábbi vezetése körül alakult baloldali csoportjának adták ki, a piaci ár töredékéért.
A zeneiskola közben petíciót indított a baloldali városvezetés döntése ellen, és az online tiltakozást már több százan írták alá, akik között több elismert művész mellett megtalálható Strausz Kálmán Liszt Ferenc-díjas karmester is, aki 2017-ig az Operaház igazgatói pozícióját is betöltötte.
Ahelyett, hogy Niedermüller Péterék az erzsébetvárosiak érdekében cselekednének, egymás után zárják be a kulturális intézményeket, amelyek helyén DK-s kampányközpontokat hoznak létre
– jelentette ki korábban a Magyar Nemzetnek nyilatkozó Bajkai István, a választókörzet fideszes országgyűlési képviselője.
A képviselő arra is rámutatott, hogy a baloldal egyetlen szereplője sem emelte fel a hangját a lakosok érdekeit – sőt a sajtószabadságot is – sértő döntések ellen.
Mindezekről Brüsszel és Washington mélyen hallgat, a V4NA nemzetközi hírügynökségnek az erre vonatkozó kérdéseire
sem az Európai Bizottság, sem az Európai Parlament, sem az amerikai Külügyminisztérium, sem Soros György álcivil szervezetei nem voltak hajlandóak reagálni.
A Heti TV-nek a gyurcsányista vezetésű Erzsébetvárosból való kiebrudalásáról az Origo itt és itt írt részletesen.