A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
6
Ezüstérem
7
Bronzérem
6

Értelmetlen statisztikák gyártásával kínozza a baloldali pécsi alpolgármester a járvány ellen küzdő háziorvosokat

Vágólapra másolva!
A Pécsi Újság.hu birtokába került az a Nyőgéri Lajos MSZP-s alpolgármester által írt, a pécsi háziorvosoknak címzett levél, amelyben adatokat kér tőlük arra vonatkozóan, pácienseik közül hányan estek át a koronavírus-fertőzésen, s hányan kapták meg már az oltást a praxisukban. A lap által megkérdezett orvosok értetlenül fogadták a levelet, nem értik, miért kellene statisztika készítésére pazarolni az idejüket, s azt sem, miért tőlük várja az alpolgármester ezeket az adatokat. Horváth Zoltán szerint az önkormányzatoknak nincsenek adminisztratív feladataik a járványkezelésben, ezért nehezen érthető Nyőgéri Lajos lépése. A Pécsi Újság.hu kérdéseire az alpolgármester is válaszolt.
Vágólapra másolva!

„Önkormányzatunk számára kiemelkedően fontos a pécsi lakosok egészsége, ezért kérem, az alábbi kérdésekre válaszolva, a mellékelt Excel-tábla kitöltésével segítse a további adminisztratív munkánkat.

Többek között ez áll abban a Nyőgéri Lajos, Pécs MSZP-s alpolgármestere által írt levélben, amelyet az összes pécsi háziorvos kézhez kapott a napokban.

"Az oltás szervezésében, illetve a járványhelyzet kezelésében az önkormányzatoknak nincsenek adminisztratív feladatai, ezért nehezen érthető, hogy miért kellene a háziorvosokat indokolatlan önkormányzati statisztikák gyártásával terhelni" - mondta a Pécsi Újság.hu érdeklődésére dr. Horváth Zoltán kormánymegbízott, a megyei oltási munkacsoport vezetője. "Közös célunk, hogy mielőbb legyőzzük a vírust, és az oltásokkal minél többen megszerezzék a védettséget. Ebben a küzdelemben a háziorvosok a legfontosabb partnereink, akiket minden lehetséges módon támogatni kell" - tette hozzá.

A lap által megkérdezett háziorvosok értetlenül fogadták az irományt, többek között azt kifogásolják, miért éppen tőlük, s miért éppen most szeretné begyűjteni ezeket az adatokat az alpolgármester.

"Nagyon meglepett a levél" - fogalmazott dr. Varga Zoltán, kertvárosi háziorvos. "Nem a legjobb időpontot választotta az alpolgármester, javában végezzük az oltások beadását, nagyon leterheltek vagyunk. Továbbá nem derül ki a levélből, hogy mi a célja az adatok gyűjtésének, mihez kezdenének velük."

Dr. Varga Zoltán hozzátette, azt, hogy hányan kapták meg az oltást, viszonylag könnyen meg tudják mondani, ellenben azt, hogy hányan estek át a fertőzésen, már jóval bonyodalmasabb összesíteni. A megbetegedetteket és a gyógyultakat természetesen bejelentik a megfelelő egészségügyi szerveknek, viszont az összesített adatokat nem ők tartják nyilván, egy ilyen statisztika elkészítése számukra jelentős elfoglaltságot jelentene.

"Azt gondolom, rossz helyre címezte az alpolgármester a leveleket, mert például a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőnél naprakészen rendelkezésre állnak ezek az adatok. Egyszerűen nem érek rá most ezzel foglalkozni, nemcsak én, minden kollégám nyakig van a munkában, rengeteg időt, energiát vesz el az oltások beadása mellett az oltások megszervezése is."

A háziorvos kifejtette azt is, az önkormányzat ígérete ellenére utóbbihoz nem kaptak érdemi segítséget,

ő például két családtagját vonta be az oltások megszervezésébe, ami roppant időigényes és sokszor körülményes feladat.

Szintén az önkormányzat elmaradt segítségét hiányolja a levél kapcsán Csizmadia Péter, a Fidesz városházi frakcióvezetője. Úgy fogalmazott, annak megszervezésével kellene foglalatoskodnia az ügyben illetékes alpolgármesternek, nem pedig statisztikák gyártatásával tovább terhelni őket. Úgy véli, Pécsre is begyűrűzött a baloldal álságos célokat szolgáló oltásellenes kampánya.

"Arra kérem Nyőgéri Lajost és Péterffy Attilát, hogy legalább ebben a nehéz helyzetben hagyják dolgozni az életmentőket, az orvosokat, akiknek most minden percükre és figyelmükre nagy szükség van" - szögezte le a frakcióvezető.

"Azért tettük fel ezt a két kérdést a háziorvosoknak, hogy képben legyünk" - mondta a lapnak Nyőgéri Lajos. "A pécsi járványhelyzetről és a beoltottak számáról kevés információval rendelkezünk, márpedig ezek fontosak lennének, például azért, hogy fel tudjunk készülni az esetleges nehézségekre."

Az MSZP-s alpolgármester hozzátette, a háziorvosokra ez reményei szerint nem ró pluszterhet, ugyanakkor úgy véli, a pécsieket érdekelné, hogy pontosan hogy áll a város átoltottság és védettség tekintetében. Nyőgéri Lajos megjegyezte azt is, mintegy ötven háziorvos kért és kapott adminisztratív segítséget az önkormányzattól az oltások megszervezéséhez, így ezúton is köszöni az érintett kulturális intézmények dolgozóinak közreműködését.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!