Magyarországnak és Nagy-Britanniának ugyanaz az elképzelése az Európai Unióról

ORBÁN Viktor; JOHNSON, Boris
London, 2021. május 28. A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott Boris Johnson brit kormányfő (j) fogadja magyar hivatali partnerét Orbán Viktort a londoni kormányfői rezidencián, a Downing Street 10-ben 2021. május 28-án. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
Vágólapra másolva!
Magyarországnak és Nagy-Britanniának ugyanaz az elképzelése az Európai Unióról: mindkét állam a túlközpontosított, bürokratikus Brüsszel nélküli szuverén nemzetek közötti együttműködést tartja a legmegfelelőbbnek - jelentette ki Hidvéghi Balázs, a Fidesz európai parlamenti képviselője Adam Boultonnak, a Sky News brit tv-csatorna műsorvezetőjének adott interjúban.
Vágólapra másolva!

Hidvéghi Balázs a Twitteren közzétett videofelvételen rámutatott:

az Egyesült Királyság vélhetően azért vált ki az EU-ból, mert nem volt elégedett azzal, ahogyan az Unió halad a jövőbe.

Hozzátette: Magyarország nagy tisztelője az Egyesült Királyság történelmének és a nemzetközi ügyekben kifejtett álláspontjának. Sajnálatát fejezte ki a Brexit miatt, ugyanakkor fontosnak nevezte, hogy a kétoldalú kapcsolatok folytatódjanak a szigetországgal, amely "kulcsfontosságú partnere" Magyarországnak.

"Nagy-Britannia szövetségesünk a NATO-ban és az Európa Tanácsban is, ahol egy parlamenti csoportban ülünk a brit konzervatívokkal" - mondta a képviselő.

Az illegális migrációról szólva Hidvéghi azt mondta, hogy az emberi jogok tekintetében minden európai polgár jogaival kellene foglalkozni, nem csak a migránsokéval. Hozzátette: örömmel látja, hogy az EU és tagállamai vezetőinek nyilatkozataiból Orbán Viktor évek óta hangoztatott gondolatai köszönnek vissza, míg korábban ezekért a magyar miniszterelnök súlyos bírálatokat kapott.

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Boris Johnson brit kormányfő fogadja magyar hivatali partnerét, Orbán Viktort a londoni kormányfői rezidencián, a Downing Street 10-ben, május 28-án Forrás: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Hangsúlyozta: a migrációs politikának a realitásokon kell alapulnia, az EU nem engedheti meg magának, hogy illegális bevándorlók százezreit, millióit engedje be területére. Kiemelte, hogy

nagyon fontos a határellenőrzés visszaállítása,

és csak utána lehet tárgyalásokat folytatni arról, mely tagállam fogadna be a migránsokat.

"Nagyon fontos leszögezni, hogy csakis a tagállamok polgárai dönthessenek arról, milyen országban akarnak élni, ne Brüsszel diktálja a feltételeket" - jelentette ki Hidvéghi Balázs.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!