A felvételen arról beszél, hogy a juxera egy olyan genderidentitás, ami hasonló a lányhoz, de teljesen más síkon mozog, mint a binárisan értelmezett női nem.
A juxera egy nőies gender, de ahhoz, hogy valaki a juxera szóval azonosítsa magát, mégsem kell nőies öltözködés vagy megjelenés .Az ötszög két végén lévő rózsaszín és kék a lány és fiú nemeket jelentik, míg a középen lévő színek a genderspektrumot. A zöld háromszög pedig annak vizuális megjelenítése, hová esik a juxera a genderspektrumon"
- mondja videóján a lány.
A juxera nemet tehát talán legegyszerűbben úgy lehetne definiálni, hogy igazodik a női nemhez. Ezen identitáshoz tartozók korábban nők voltak, de azért változtatták meg a nemiségüket, mert szerintük nem voltak elég nőiesek ahhoz, hogy azok maradjanak. A Genderwiki szerint a juxera egy olyan nem, amely erősen kapcsolódik a nőiességhez, de más, mint a normális női nem, vagyis a juxera egy teljesen elkülönült nemnek tekinthető. A juxerának egyébként már megalkották a férfi megfelelőjét, aminek a neve proxvir lett, illetve egy ehhez hasonló nem bináris identitás is létrejött már, amit maverique-nek lehet nevezni.
A videó megjelenése után egyébként a Twitteren rengeteg hozzászólás érkezett, amelyeknek döntő része nem fogadja el, hogy akárki csak úgy elkezdhet nemeket gyártani. "Ezek az emberek csak trollkodnak, ugye?", tette fel a kérdést az egyik hozzászóló. "Ezentúl én ötszögként fogok tekinteni magamra", írta iróniával egy másik felhasználó.
Az új nemek kreálása furcsa, és csak azért csinálják ezek az emberek, hogy valami különlegességet vigyenek az átlagos életükbe. Nem tudják elfogadni az alacsony társadalmi helyzetüket, és ezzel kompenzálnak, hogy magasabb társadalmi pozíciót követelhessenek maguknak, ami nagyon szomorú
- jegyezte meg egy másik felhasználó egy másik kommentben.