Pénzért állított ki hamis védettségi igazolásokat egy Bács-Kiskun megyei háziorvos

oltás, oltópont, akció, koronavírus, vakcina
Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag: ilyeneket nem használt a csaló háziorvos
Vágólapra másolva!
Többrendbeli vesztegetés elfogadása és védettségi igazolvánnyal való visszaélés miatt a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség a letartóztatását indítványozza egy Bács-Kiskun megyei háziorvosnak. Az orvos a páciensektől pénzt fogadott el azért, hogy a vakcina tényleges beadása nélkül az oltottság tényét igazolja nekik.
Vágólapra másolva!

A megalapozott gyanú szerint a háziorvos februárban a rendelőjében a páciensektől rendszeresen

pénzt fogadott el azért, hogy a COVID-19 vakcina tényleges beadása nélkül igazolja számukra az oltás felvételét.

A háziorvos a jogtalan előnyért a védőoltások beadásának tényét asszisztense közreműködésével valótlanul rögzítette az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (ESZSZT) információs rendszerében.

A nyomozók a háziorvost őrizetbe vétele mellett többrendbeli vesztegetés és védettségi igazolvánnyal való visszaélés miatt gyanúsítottként hallgatták ki.

A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség a legszigorúbb kényszerintézkedés, a letartóztatás elrendelését indítványozza a gyanúsítottal szemben, mert a terhére rótt korrupciós bűncselekmények súlyossága, büntetéssel fenyegetettsége miatt fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye. Ezen kívül a cselekmények jellegéből, megvalósítási módjából megalapozottan tartani lehet attól is, hogy ha szabadlábon védekezhetne, veszélyeztetné a bizonyítás eredményességét. Végül a bűncselekményeket sorozatjelleggel elkövetni látszó gyanúsított letartóztatását a bűnismétlés veszélye is indokolja. Az ügyészség indítványáról a Kecskeméti Járásbíróság nyomozási bírója fog dönteni.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!