Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője köszönetet mondott a választóknak, hogy részt vettek a voksoláson, és külön megköszönte a kormánypártot támogatóknak a részvételt. A több mint 3 millió szavazat nem ok a dölyfösségre. A magyar érdekek mellett az év minden napján ki fogunk állni - mondta a Fidesz frakcióvezetője. Kocsis Máté szerint a baloldal dolga, hogy levonja a tanulságokat a választásokból, de
a választók nem kértek abból, amit Önök képviseltek, de ennek ellenére mindent ott folytat a baloldal, ahol abbahagyták.
Gyöngyösi és Jávor továbbra is a brüsszeli érdekeket tartja a legfontosabbnak - tette hozzá. Évek óta mondjuk, hogy Gyurcsány a baloldal vezetője, és mostmár meg is erősödött.
Ha már nem képesek megérteni ezt az országot, akkor legalább álljanak a magyar érdekek mellé.
Minderre Rétvári Bence azt válaszolta, hogy korábban a baloldal folyamatosan fenyegetőzött, és gyűlöletet keltett, de erre nemet mondtak a választók. Az Emmi államtitkára felhívta a figyelmet, Gyurcsány vezeti a baloldalt, és tőle lehet kérni engedélyeket. Feltette azt a kérdést, hogy a jobbikos erőszakolási botrány kapcsán, miért halgat a baloldal.
Kulcsfontosságú, hogy az ország energiaellátása biztosítva legyen - mondta Simicskó István napirend előtt. A KDNP frakcióvezetője szerint a kormány kiáll az ország energiabiztonsága mellett. Mi a béke pártján állunk - tette hozzá. A frakcióvezető is elítélte az orosz ortodox egyházvezető tervezett szankcionálását.
Minderre Menczer Tamás azt válaszolta, a magyar kőolaj felhasználás kétharmada Oroszországból érkezik, ezért ezt lehetetlen egyik napról a másikra pótolni. A Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára szerint a baloldalt továbbra sem érdekli a valóság, mert a magyar kormány az energiabiztonság területén a házi feladatát elvégezte, mert megépültek az összekötő vezetékek a szomszédos országok felé.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter azt válaszolta Ungár Péter (LMP) napirend előtti felszólalására, hogy 2010 óta a válságok korát éljük. Korábban a globális pénzügyi válságot kellett kezelni, majd jött a migrációs válság és a világjárvány - tette hozzá. Emlékeztetett arra, hogy a baloldal 2020-ban több segélyt követelt a válságkezelésre. Akkor a kormány azt mondta, hogy a munkanélküliség megelőzését kell finanszírozni - tette hozzá. 2021-ben pedig kiderült, hogy ez sikeres politika volt, mert tavaly a magyar gazdaság soha nem látott növekedési ütemet mutatott fel - mondta Szijjártó.
1886 milliárd forintért indult beruházás, és több mint 100 milliárd euró értékben exportált az ország, és soha annyi embernek nem volt munkája, mint tavaly.
Szijjártó szerint, ha 2010-ben nem hagyta volna maga mögött az ország a progresszív adót, akkor nem sikerült volna túljutni a válságokon. Most egy inflációs kihívással néz szembe a világ, míg Magyarországon az árstopok nélkül nem sikerült volna 9 százalék alatt tartani a drágulást - zárta Szijjártó.
Nagy örömmel hallgattam Tordai Bence (Párbeszéd) felszólalását, hogy megtalálják majd a saját hangjukat, mert eddig ilyen nem történt még, mert soha nem indultak önállóan a választásokon - így reagált Orbán Balázs, a Párbeszéd frakcióvezetőjének mondtaira. A Miniszterelnökség parlamenti államtitkára elmondta, hogy nehéz helyzetben lévőkön több kormányzati lépés segített: 20 százalékkal nőtt a szociális ágazatban dolgozók bére, családi adóvisszatérítés, a minimálbér 200 ezer forintra emelése, 25 éven aluliak szja-mentessége. A következő években meg kell védeni ezeket az eredményeket - tette hozzá.
Az alaptörvény társadalmi támogatottsága egyáltalán nem alacsony, mert többek között az alaptörvény teszi lehetővé az illegális migráció elleni hatákony fellépést - így reagált Orbán Balázs Toroczkai László (MI Hazánk) felszólalásra. Az alaptörvény biztosítja a családok megvédését és a genderideológia elleni fellépést is, valamint veszélyhelyzetben cselekdni is tudunk - tette hozzá.
A nemzeti szuverenitási kérdések is az alaptörvényből vezethetőek le, és kiderült, hogy az alkotmányos rendszerünk jól működik.
Ne gyengítsék ezt az alkotmányos rendszert, és ne induljanak el a Jobbik útján - mondta Orbán Balázs.
Magyarország soha, semmilyen háborúba ne keveredjen be -
mondta Rétvári Bence Gurmai Zita (MSZP) felszólalására. Az Emmi államtitkára szerint a magyar történelem mindenkit megtanított arra, hogy semmilyen nagyhatalmi nyomás ne kényszerítse ki, hogy hazánk belépjen egy háborúba. Magyarország nem fegyvert, hanem többek között orvosi eszközöket szállított Ukrajnába - tette hozzá.
Önök jópár éve vesznek részt a közéletben, de most először vannak a parlamentben, és egyetértünk abban, hogy erősítenék az Országgyűlés szerepét, de korábban Önök akarták bojkottálni az üléseket - így reagált Dömötör Csaba Fekete-Győr András (Momentum) napirend előtti felszólalására. Arra kérte a Momentum képviselőjét, hogy a szomszédos országokban magyar pártokat támogassanak, valamint ne akarjanak fegyvereket és katonákat küldeni egy szomszédos országban zajló háború esetén. A Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára arra is kérte Fekete-Győrt, hogy egy tüntetésen ne dobáljanak füstgránátot a rendőrök felé, és ne mossák le az elektromos rollert a zuhanyzó alatt.
Dömötör Csaba szerint meglehetősen érdekes, hogy miközben a Jobbik azonnali lépéseket sürget az életszínvonal területén, addig semmilyen korábbi kormánypárti javaslatot nem támogattak. Az államtitkár azt is válaszolta Z. Kárpát Dánielnek (Jobbik), hogy Gyöngyösi Márton olajembargót támogató javaslata is romba döntené a magyar emberek életszínvonalát. Külön felidézte, hogy egy jobbikos munkatársat egy pártrendezvényen meg akartak erőszakolni, miközben a baloldal képviselői hallgatnak erről az esetről.