Gyurcsány embere, Komáromi Zoltán tömeges kórházbezárást szeretne - videók
2022. június 01. 12:14
Vágólapra másolva!
Több tucat kórházat zárna be Gyurcsány Ferenc egészségügyi szakembere, Komáromi Zoltán. A DK országgyűlési képviselője szerint a jelenlegi 164 helyett bőven elég lenne, ha kevesebb mint 90 kórház lenne Magyarországon. Gyurcsányék évek óta tömeges kórházbezárásokat szeretnének, valamint visszahoznák a vizitdíjat és a kórházi napidíjat is. Márki-Zay Péter, a baloldal bukott jelöltje is a magyar egészségügy teljes magánosítását hajtotta volna végre, ha április 3-án megnyerte volna a választásokat.
Ismét tömeges kórházbezárásokat szeretne Gyurcsány Ferenc pártja. A DK országgyűlési képviselője az ATV Szigorlat című műsorában azon kérdésre, hogy elég lenne-e 90-100 kórház az országban azt mondta,
talán még ennél kevesebb kórház is elég lenne, ugyanakkor amikor az ellenzék választási programját összerakták, volt egy olyan kifejezésük, hogy városi kórház, ezekre továbbra is szükség lenne.
Műsorvezető: Erre mondta azt, hogy erre viszont olyan központokat kell kialakítani, ami lehet, hogy arrébb van, de képes ezeknek a betegeknek az ellátására.
Komáromi Zoltán: Így van. Sokkal jobban jár mindenki, hogyha arra a helyre viszik be, ahol minden, pénz, paripa, fegyver ott van egy helyen, és hogy ne legyen meglepetés, egy alacsonyabb progresszivitási szintű intézmény nem rendelkezhet sem azokkal a műszerekkel, sem azzal az emberi erővel, szakértelemmel, annyi ember, vannak műtétek, ahol négy-öt embernek kell a műtőben benn lenni. Egy kisvárosi kórházban ezt logikusan nem lehet megcsinálni.
Az erről szóló videót alább nézhetik meg:
Úgy tűnik, hogy a kórházbezárások kérdésében nem vita, hanem teljes egyetértés van a baloldalon. Érdemes felidézni ezzel kapcsolatban László Imre tavaly ismertetett véleményét. – Magyarországon jelen tudomásom szerint 164 fekvőbeteg gyógyintézet van. Ez nagyon sok. Ez indokolatlanul sok – mondta a DK-s politikus az ATV reggeli műsorában.
László Imre a megoldást is felvázolta: „90-100 kórház nagyobb biztonsággal, magas szakmai színvonalon az országot el tudja látni" – mondta László Imre. A kórházbezárásokról a közelmúltban is beszéltek a baloldalon. A már említett Komáromi Zoltán például azt a tervet vázolta fel, hogy 10-15 egészségügyi centrumot hoznának létre országszerte és megszüntetnék azokat a szülészeteket, ahol évente kevesebb mint 500 csecsemő jön világra.
Kórházakat zárna be Márki-Zay Péter is
Komáromi Zoltán gondolatai nem újak a baloldalon, mivel Márki-zay Péter, bukott baloldali kormányfőjelölt is többször hangot adott annak, hogy
teljesen piaci alapra helyezte volna a magyar egészségügyet, és több kórházat is bezárt volna.
Mint arról korábban beszámoltunk, nem kell orvos a szüléshez Márki-Zay Péter, bukott baloldali kormányfőjelölt szerint, aki egy fórumon mondta azt, hogy egy szülésznő jelenléte is elegendő a csecsemők világrajövetelekor. A baloldal volt jelöltje - a fűszoknyás mojitót keverő lányok, az indiai szemműtétek és az afrikai fizetős egészségüggyel való példálózás után - elképesztő gondolatokat osztott meg egészségügyi terveiből.
Márki-Zay Péter leépítené az egészségügyi ellátórendszert. A baloldal volt miniszterelnök-jelöltje tavaly ősszel beszélt arról, hogy a járóbeteg-ellátásban támogatja az egészségügyi intézmények centralizálását, vagyis azt, hogy több intézményből csak egy maradjon meg, a többit pedig megszüntessék. Tömegesen záratna be szülészeti és sürgősségi osztályokat is. Márki-Zay a különböző nyilatkozataiban azt is egyértelművé tette, hogy kormányon az egészségügyi intézmények fizetőssé tételében is a 2010 előtti balliberális vezetés politikáját követné.
Igenis el kell fogadni, hogy sürgősségi, vagy éppen szülészeti ellátás ne legyen a vidéki városokban, vagy akár falvakban élők közelében
– jelentette ki Márki-Zay tavaly ősszel, megdöbbentő mondatát többen is szemlézték (például itt és itt). A baloldal volt miniszterelnök-jelöltje ezt annak kapcsán mondta, hogy támogatja az egészségügyi intézmények centralizálását, így kormányra kerülve számos vidéki településen építené le az egészségügyi ellátórendszer különböző elemeit.
Jönne a vizitdíj és a kórházi napidíj
Mint egyik korábbi cikkünkben felidéztük, Márki-Zay egy 2018. márciusi kampányfórumon arról beszélt, hogy a szerinte rossz mai állapotokon „csak egy drasztikus magánosítás segíthet".
TEHÁT MAGÁNKÉZBE ADNÁ AZ EGÉSZSÉGÜGYI SZOLGÁLTATÁST, A KÓRHÁZAKAT ÉS A RENDELŐINTÉZETEKET.
Ez azzal járna, hogy profitorientáltan működnének az egészségügyi intézmények, szemben a jelenleg működő állami fenntartással, és ezzel együtt felelősséggel.
Ahogy arról beszámoltunk, Márki-Zay a vizitdíj és a kórházi napidíj kérdésében is a gyurcsányi politikát követte volna kormányra kerülve: egy 2019-es Facebook-videójában az Alkotmánybíróságot bírálta, amiért az átengedte a Fidesz által kezdeményezett szociális népszavazás kérdéseit. Emlékezetes: az érvényes referendumon a voksukat leadó magyarok több mint négyötöde döntött úgy, hogy nem kérnek a Gyurcsányék által bevezetett újabb sarcokból.