A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
1
Ezüstérem
2
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaMagyarország-Dánia
HUNMagyarország
13:30VívásHungary-Kazakhstan
HUNMagyarország
20:05VízilabdaKína-Magyarország
NyílNyíl

Regény született korunk legnagyobb problémáiról

Tibor Fischer Tibor Fischer English author portrait writer SQUARE FORMAT
iró
Tibor Fischer, English writer in 2004.
Vágólapra másolva!
Az Így urald a világot című regényében Tibor Fischer páratlan humorral tárja fel a huszonegyedik század feloldhatatlan visszásságait, legyen szó akár gazdagság és szegénység, fanatizmus és dekadencia, elkötelezettség és közöny végleteiről.
Vágólapra másolva!

A fanyar iróniával, nemritkán fekete humorral átitatott, szellemességében is mély gondolatiságú szövegeiről ismert magyar származású angol író, Tibor Fischer legújabb regénye veszettül szórakoztató társadalomszatíra. Az Így urald a világot tökéletesen beleillik a Man Booker-díjra jelölt A béka segge alatt (1992), a Gógyigaleri (1994) vagy az Aki hülye, ne olvassa! (2000) idehaza is megjelent műveinek sorába, és szórakoztató stílusával tovább gyarapítja majd a magyar olvasók egyre népesebb táborát. Tibor Fischer a Mathias Corvinus Collegium Irodalmi Műhelyének vezetője.

Tibor Fischer szülei 1956-ban hagyták el az országot, és telepedtek le Angliában. Fischer a Cambridge Egyetem latin és francia szakán tanult, majd tudósítóként dolgozott. 1993-ban a Granta irodalmi folyóirat a húsz legjobb fiatal angol író közé választotta, számos díjat nyert novelláival, regényeivel.
Az Így urald a világot című regényében (MMC Press Kiadó) páratlan humorral tárja fel a huszonegyedik század feloldhatatlan visszásságait, legyen szó akár gazdagság és szegénység, fanatizmus és dekadencia, elkötelezettség és közöny végleteiről. Kesernyés derűje Hašektől Rejtő Jenőn át Vonnegutig sok remekíró hangját felidézheti a magyar olvasóban.

Tibor Fischer újabb könyvét adták ki magyar nyelven az MCC Press gondozásában Forrás: Aurimages/Ulf Andersen/AFP

LONDON - A fosztogatás és gyilkolás városa Kr. e. 50 óta

A tősgyökeres londoni Baxter Stone-nak, a minden hájjal megkent filmesnek és televíziós műsorkészítőnek elege lett az őt körülvevő nagyváros nyomasztó világából. A biztosítója csúnyán átverte, nyakig ül az adósságban; a köztereket a turisták hadától, a mobilját az MI6 kémügynökség folyamatosan sugárzó antennaerdejétől, autóját a kocsibejárója előtt terpeszkedő Lamborghinitől nem tudja használni. Abban reménykedik, hogy minden jóra fordul, ha sikerül befejeznie legújabb dokufilmsorozatát, amivel semmi kétség: világhírre tesz szert.

MAGNUM OPUS

Nekem tetszene ez a Göbekli Tepe, vagy a Pocakos hegy, ahogy a törökök emlegetik, de többre lenne szükség. Johxnnak biztos nem jönne be. Johxn számára az eszményi projektben szerepelnie kell egy felszabadított féllábú fekete transzgender rabszolgának, akinek a gravitációra vonatkozó korszakos felismeréseit Isaac Newton ellopta, de csak azután, hogy a zseniális felismerésekhez illusztrációként egy elmegyógyintézetben fogva tartott, leszbikus gépromboló aktivista fametszeteket készített. Az internettel csak az a baj, hogy bár nagyon megkönnyíti a kutatást (még emlékszem rá, hogy egykor telefonon fel kellett hívni egy másik emberi lényt, hogy szavanként húzzuk ki belőle a keresett infót, vagy zuhogó esőben el kellett gyalogolni a könyvtárba), mindenkinek ugyanúgy segít. Klikkelni mindenki tud. Nekem könyvből kell sztori, olyan, ami pár száz példányban van eldugva.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!