A gyerek először a barátnőinek szólt, hogy rosszul van, utána a tanárnak is.
Kamilla ide guggolt, itt állták körbe a kis barátnői, és itt folyt a játék a teremben, akkor léptem ide hozzá, hogy megkérdezzem, mi a baj"
- idézte fel a kritikus pillanatokat Peringer Orsolya testnevelő tanár.
A kislány köhögött és alig kapott levegőt az allergiás roham miatt.
Felkísérték a titkárságra, ahol hívták a mentőket és Kamilla szüleit is. Mikor a gyerek már szúró érzést érzett a torkában és hatalmas nyomást a mellkasában, tudták, hogy azonnal cselekedniül kell, mert komolyra fordult a helyzet. Ekkor került elő az epipen.
Volt egy pont, amikor azt mondta a mentős diszpécser, hogy jó, akkor adjuk be Kamillának ezt az injekciót.
- mondta az iskola igazgatóhelyettese, Kovácsné Rockenbauer Réka.
Kiderült, hogy a bajt egy óra előtt megevett meggyes pite okozta, mert volt benne egy kevés dió is, amire a kislány allergiás.
A mentők stabil állapotban vitték kórházba, ahonnan azóta kiengedték. Társai, barátnői életmentő oklevelet kaptak. Az intézménynek az önkormányzat vásárolta az epipent, és most egy újat is vesznek, amit majd a tanárok tudnak használni. Ez az injekció nem csak ételallergia, de darázscsípés vagy méhcsípés esetén is ételmentő lehet, a használata pedig egyszerű.
Egy határozott mozdulattal a comb külső felébe kell beadagolni a gyógyszert. Szerencsére állami intézményekben, iskolákban, üzletekben, áruházakban, a félautomata defibrillátor mellett ez is elérhető"
- mondta Perédi Péter, az OMSZ kommunikációs munkatársa a tévéseknek.
Kamillának szerencséje volt, de annak a 7 éves kisfiúnak nem, aki az édesanyja szeme láttára januárban meghalt, miután evett egy olyan tortából, amiben mogyoró is volt.