A Blikk munkatársa egy borsodi kistelepülésen találta meg a férfi egyik portáját, ahova rendszeresen ellátogat, és ahol a húsvéti hétvégén rajta akartak ütni a rendőrök. Csakhogy eltévesztették a házszámot.
– Valamit elrontottak annak idején, mert
a népesség-nyilvántartóban az szerepel, hogy az én házamban, az én címemen lakik.
Így az összes szolgáltatótól és más helyekről is a postaládámba dobják be a leveleit. Próbáltam ezen változtatni, beszéltem a jegyzővel is, de egyelőre nem történt semmi változás – dohogott Katona Erzsébet. A valóságban N. György hétvégi házához az épület mögötti földúton lehet felmenni, légvonalban néhány száz méterre állnak egymástól.
–
Ránk törtek a kommandósok a lelőtt farkas miatt.
Húsvétkor, szombat este az egész családdal éppen vacsorázni készültünk, itt volt a lányom, a vejem és a hétéves kisunokám is, amikor hirtelen elkezdtek dörömbölni az ajtón, hogy itt a rendőrség, azonnal nyissuk ki.
Aztán persze, felvilágosítottam őket, hogy téves a házszám
– mesélte a filmbe illő jelenetet a 70 éves asszony.
– A vicces, hogy a rendőrök megkértek, engedjem ki őket, mivel a kinti kapu be volt zárva. Kiderült, hogy egy létrát támasztottak oda, azon ugráltak be a kommandósok. A házunk előtt öt-hat autó parkolt, még gépfegyver is volt náluk.
Utána jó sokáig mérgelődtünk még ezen a rohadt házszámon...
Az egyenruhások ezután felmentek a férfi házához is, ahova még másnap is visszamentek egyszer.
Úgy tudni, hogy a férfi az elmúlt években a közeli erdőséget felvásárolta, illetve rendszeresen vadászott is a környéken. A botrány kirobbanása óta valóságos közellenséggé vált,
súlyos, halálos fenyegetések zúdulnak hozzá,
a közösségi médiában „farkasölőkén" emlegetik, és sokan kész tényként kezelik, hogy ő végzett az állattal.
Ami biztos, a Nemzeti Nyomozó Iroda természetkárosítás miatt indított eljárást, de gyanúsítotti kihallgatás egyelőre nem történt. N. Györgynél házkutatást tartottak és több, bűncselekményre utaló bizonyítékot is találtak.