A baloldal és a hozzá köthető szereplők mindent megtesznek Magyarország gazdasági ellehetetlenítéséért. Az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrző Bizottsága a héten meghallgatást tartott, amelyen csupán a német-magyar gazdasági kapcsolatokat legjobban ismerő szereplőjét, a német-magyar gazdasági kamara vezetőjét nem engedték felszólalni. Természetesen a demokrácia és a szólásszabadság nagyobb üdvére. A fórumon a kormányellenes maszlagjairól híres Daniel Freund német zöld párti képviselő és a Soros-hálózat tagjai kaptak lehetőséget a politikailag motivált hazug felszólalásokra. Így lehetett például ismét "lemaffiaállamozni" Magyarországot.
Az NGO-szektor nem akar lemaradni tehát Gyurcsány Ferenctől, aki nemrég vallotta be, nagy energiákat fektettek be abba, hogy az uniós források ne érkezzenek meg Magyarországra.
Sőt, Gyurcsány egyik táskahordozója, Molnár Csaba hazafias kötelességnek nevezte a minap ezt a hazaárulást. Lelke rajta. A Soros-hálózat tagjai mást találtak ki, ők rögtön a német vállalatokat célozzák meg, hogy politikai okokból ne fektessenek be Magyarországon. A gyűlölet mindent felülír: a hazai német befektetők a szakképzett magyar munkaerő, a kiváló vállalkozóbarát környezet miatt vannak jelen hazánkban, a német cégek több százezer magyart foglalkoztatnak.
Kiemelten fontosnak tartják az innovációt, a kutatás-fejlesztést, ezen a területen is nagy előrelépés történt az elmúlt tizenhárom évben.
A progresszív-baloldali hálózat akciózása nem újdonság. 2018-ban a Jerusalem Postban jelent meg egy cikk arról, hogy a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) korábbi elnöke, Dénes Balázs azért lobbizott, hogy állítsák le a magyarországi német befektetéseket. Dénes a Soros György-féle Nyílt Társadalom Alapítvány által szponzorált Civil Liberties for Europe berlini vezetőjeként egy hangfelvétel tanúsága szerint még egy 2017-es amszterdami találkozón fejtegette, hogy miképp kell fellépni a magyar kormányzat "civilellenes szabályozásával" szemben.
Nagyon erősen dolgozunk. Ezen a héten találkozom egy agytröszttel, egy szervezettel, amely befolyásolja a német kormányt és a német külügyminisztériumot, és hozom nekik a törvény másolatát, magyarból fordítva, és elmagyarázom nekik, mit tehetnek ellene"
- mondta lelkesen Dénes. A cikkben az is szerepelt: arra a kérdésre, hogy Németország hogyan harcolhat a magyar törvény ellen, Dénes a Mercedes, az Audi és a Bosch magyarországi gyáraira hivatkozott.
Németország a német befektetők és német cégek miatt befolyásos szereplő Magyarországon. Tehát ha a német külügyminisztérium akar valamit, megteheti, megvannak az eszközei"
– mondta.
Nincs új a nap alatt, a módszereken sem nagyon változtatnak. A bolsevik mentalitás soha nem vész el: mindent megtesznek - utcai balhékat kreálnak, akadályozzák az uniós források lehívását, lobbiznak a külföldi befektetések ellen -, hogy megbuktassák a nemzeti kormányt.
Az ellenzéknek a kormányzattal szemben nem Magyarország az első, hanem a nyugati elvtársaik kiszolgálása és a hagymázas ideológiájuk. Egyedül azt nem veszik észre, hogy nem lehet a magyar választópolgárok érdekeivel szemben politizálni. De kétségkívül tényleg nagyon erősen dolgoznak ezért.
Szerző: Pindroch Tamás, az Alapjogokért Központ vezető elemzője