Lenyűgöző látvánnyal zárul Magyarország születésnapja: ilyen lesz Európa legnagyobb tűzijátéka

Ünnepi tüzijáték Budapesten
Vágólapra másolva!
Lenyűgöző látvány koronázza meg az idei Szent István-napi ünnepet a nemzet fővárosában. A minden eddiginél összetettebb tűzijáték-showt 34 ezer pirotechnikai effekt, grandiózus fény- és lézerjáték, épületfestés, a Duna vízén elterülő, tűz alkotta virágszőnyeg, illetve közel 900 drón teszi majd felejthetetlenné.
Vágólapra másolva!
Az augusztus 20-i ünnepi tűzijáték pirotechnikai eszközeit telepítik a Nuvu Kft. szakemberei az Erzsébet hídon 2023. augusztus 18-án Forrás: MTI/Hegedüs Róbert

A Szent István-napi programsorozat csúcspontja évről évre a tűzijáték és a hozzá kapcsolódó drónshow. Minden eddiginél több:

összesen 896 drón formál majd gyönyörű alakzatokat a magyar történelem jelképeiből. a Tűz és fények játéka során.

A Tűz és fények játéka révén ezúttal is a magyarság sorsfordító történelmi eseményei, genezise elevenedik meg, középpontjában pedig az a meghatározó történelmi mozzanat áll, amikor Szent István király a Szent Koronát és Magyarországot Szűz Máriának ajánlja fel.

A zenei aláfestéssel és szöveges narrációval ellátott tűzijáték-show hét tételében a nemzet születése, a vérszerződés és a honfoglalás meséje, a keresztény–pogány háborúk kora elevenedik meg, illetve a hit és a remény, amelyek a magyarság múltját és jelenét egyaránt meghatározzák.

Ennek részeként grandiózus fényjáték, épületfestés, tűz alkotta úszó virágszőnyeg, lézershow és több száz drón óraműpontos repülése lesz látható.

Kétszázharminc indítási pontról összesen 34 ezer rakétát lőnek majd a magasba.

A drónok a Tűz és fények játékának részeként helyszínenként két szakaszban fognak repülni: az első flottában 152 darab, míg a másodikban 296 darab drón kapott helyett. Ezek repülési időtartama 2 óra 50 perc és 1 óra 35 perc lesz.

A drónok változatos és lenyűgöző alakzatokat fognak felvenni a Duna fölötti égbolton és egészen 285 méteres magasságig felrepülnek.

A tavalyi tűzijátéknál is különlegesebb show-val készülnek idén a szervezők Fotó: Polyák Attila - Origo

A létrehozott alakzatok szélessége 106 és 264 méter között váltakozik, legalacsonyabb pontjukon pedig 77 méterig süllyednek. A drónbemutató két helyszínen, a Parlament és a Petőfi híd fölött szinkronban zajlik majd, így a látogatók Budapest számos pontjáról kiválóan láthatják az előadást. A nézők biztonságát 130 méter hosszú drónháló garantálja a Petőfi hídnál.

A fővárosban megrendezett Szent István-napi tűzijátékot minden évben óriási érdeklődés övezi, ugyanakkor a nemzetközi rendezvényszakma is elismeri a sikerét, ezt mutatja, hogy

a 2022-es show elnyerte a rendezvényszakma Oscar-díját is.

Nem is csoda, hiszen a Tűz és fények játékát, Európa legnagyobb tűzijátékát olyan ismert szakemberek álmodták meg és celebrálják, mint a montreali tűzijáték-világverseny díjazottja, Seres Anikó, valamint a művészeti koncepciót előkészítő Iványi Árpád és Réti Barnabás. A legismertebb nemzeti klasszikusok műveit megidéző zenei aláfestés pedig Elek Norbert munkája.

A Szent István Nap programjaival kapcsolatos részletes információk elérhetők a rendezvénysorozat folyamatosan frissülő honlapján, a szentistvannap.hu címen, valamint a Szent István Nap mobilapplikációban.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!

Mindent egy helyen az Eb-ről