A lap szerint
Pankotai sérelmezte azt is, hogy nagy támogatást kapnak a keresztény iskolák, ezért sok szülő oda viszi a gyerekeit, majd később azt is hozzátette, hogy az állami és az egyházi iskolák között ég és föld a különbség.
Szerinte az LMBTQ-ideológia iskolákból történő kizárásából politikai hasznot húznak; ennek képviselői a gyerekekhez nem is próbáltak hozzányúlni, ezzel együtt pedig a szexuális felvilágosítást is kizárják, amit ő sem kapott az iskolájában. A műsorban Forgács István felzárkóztatáspolitikai szakértő emlékeztette az aktivistát:
a szexuális felvilágosítás nincs kizárva az iskolákból.
Szó esett Pankotai politikai kötődéséről is, amiről ezt mondta:
Soha nem volt érdekem, hogy fideszes embereket meggyőzzek, szerintem az ellenzéknek nem az a feladata, vagy nekem, vagy bárkinek ezen az oldalon. Nekem a sajátjainkkal kéne valóban foglalkozni – foglalt állást az aktivista. Amikor azzal szembesítették, hogy az már politikai szál, ha a Momentumhoz hívja a fiatalokat a Karmelita kolostornál, azt kérdezte, mi ezzel a gond.
Arra a felvetésre, hogy a Nemzeti Választási Iroda nem hitelesítette a Pankotaiék által népszavazásra bocsátani kívánt kérdéseket, az aktivista, mintegy előremenekülve, úgy reagált: azért nem fognak legalább kétszázezren részt venni az általuk megálmodott alternatív népszavazáson, mert nincsen elegendő forrásuk annak lefolytatására, nem lesz hiteles az eredménye, és rengeteg helyre nem fog eljutni. Hozzátette, hogy jónak tartja az ötletet, „ezerszer fontosabb" az elmúlt években már lezajlott tartalmatlan népszavazások témáinál, és nem véletlenül utasították el. Forgács István reakciójában kifejezte: ő maga sem tudja, ez a népszavazás mennyire eldöntendő kérdéseket próbál feszegetni, mert a kérdések túl bonyolultak.
A lap szemléje szerint Pankotai kitért arra is, hogy ő soha nem szervezett egy tüntetést sem; ha van szövege, akkor keresi meg a szervezőket, hogy elmondhatná-e. Márki-Zay Péter véleményével összhangban arról is beszélt, hogy Magyarországon teljes kultúraváltásra van szükség. Arra a kritikára, hogy az utóbbi időben elfajult a tanártüntetések stílusa, azt mondta, korábban voltak békés megmozdulások, de azok hatására nem értek el változást.
Azzal mentegette a szervezőket, hogy a balliberálisok lefizetett ügynökeinek címkézik őket, amikor ők csak a Fecske presszóban „írogatják a dolgaikat", és szó sincs arról, hogy politikai érdekeket szolgálnának ki, ők csupán gyerekek.
Arra a felvetésre, hogy a diákok nem távolodtak el a rájuk telepedő baloldali pártoktól, azt felelte: nem ő a szervező.
Amikor Forgács István megkérdezte az aktivistát, hogy ki finanszírozza a tanártüntetéseket, Pankotai elismerte, hogy a kérdés jogos, de a pontos választ nem tudja, csak arról hallott, hogy adományokból fizetnek a hangosításért, a színpadért, „a Gólyában volt egy hepaj", aminek a belépődíját felhasználták a népszavazáshoz, vagy a következő tüntetést fizették ebből. Elismerte, hogy a baloldali pártok politikai hasznot húznak belőlük, de szerinte a Fidesz ugyanezt csinálja, „lenyomva" a tanárokat és a diákokat.