Ez egy olyan jelentés, ami felrajzol egy félelemmel teli horizontot, és megerősít bennünket abban, hogy azt kell tennünk, amit eddig tettünk. A migráció és a terrorizmus kéz a kézben jár. A migránsok egyre agresszívebbek, és egyre durvább eszközökkel próbálnak átjutni a határkerítésen – fogalmazott Orbán Viktor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. A miniszterelnök hozzátette:
ha egyszer beengedjük a migránsokat, akkor többet nem lehet őket kitenni.
Mint mondta, nem érti, hogy a baloldal miért támogatja a migrációt, majd jelezte, hogy a migráció ügyében nemzeti egységre lenne szükség.
Orbán Viktor úgy fogalmazott: Hálát adok a Jóistennek, hogy nem arról kell gondolkodnom, mit kell tenni egy olyan országban, ahol már ott él a lakosság 10-20 százalékát kitevő bevándorlóközösség. Mert nem biztos, hogy tudnám a választ. Nekünk azért kell hálát adnunk, mert helyén volt az eszünk amikor kellett – jelentette ki. Mint mondta, amikor egész Európa a befogadás mellett érvelt, nekünk akkor kellett, hogy a szívünk és az eszünk a helyén legyen.
„És ott is volt" – szögezte le. Mint mondta, nekünk az a dolgunk, hogy ne kerüljünk olyan helyzetbe, mint a nyugatiak. – Nekünk van egy toleranciaajánlatunk. Nem akarjuk megmondani hogy ők hogyan csinálják, de azt sem szeretnénk, hogy ők mondják meg, mi hogyan csináljuk. Toleranciát szeretnénk – mondta. Mint kifejtette,
migránsgettók felépítésére akarnak bennünket kényszeríteni, ez ellen kell harcolni.
A miniszterelnök szerint az előttünk álló hónapoknak, és az uniós választásoknak is ez lesz a tétje.
„Ha a nemzeti konzultációnál megkapjuk a megerősítést, akkor a magyar kormány ki fog tartani" – fogalmazott.
A miniszterelnök szót ejtett arról is, hogy a magyar jogszabályokat folyamatosan meg kell vizsgálni, mert erősödik a migrációs nyomás. Jelezte, hogy ilyenkor idegenrendészeti szigorításra van szükség.
Magyarország a magyaroké, a munkahelyek a magyarokat illetik meg, a szabályokat a magyaroknak kell megalkotnia –
rögzítette a kormányfő. Majd közölte, hogy emiatt nyújtanak majd be új idegenrendészeti törvényt a parlamentnek.
A nemzeti konzultációról Orbán Viktor elmondta, hogy azzal egység jöhet létre. Az Európai Unióról kiemelte, hogy azt a béke és a jólét miatt hozták létre, azonban ezek ma nem teljesülnek. – Az a vezetés, ami ma Brüsszelben van, egy globalista elit megbízását teljesíti – húzta alá. Leszögezte, hogy az emberek nem akarnak háborút; továbbá rögzítette, hogy változást kell elérni Brüsszelben.
A műsorban emlékeztettek, hogy Gerhard Schröder volt német kancellár korábban azt nyilatkozta, hogy az orosz–ukrán konfliktusban már volt egy békemegállapodás-tervezet, azonban azt az ukránok, amerikai nyomásra nem írták alá.
Amit a volt német kancellár mondott, az diplomáciában közismert tény –
mondta Orbán Viktor. Majd megerősítette, hogy a magyar kormány is úgy tudja, hogy Isztambulban megvolt a megegyezés, amit az ukránok – amerikai nyomásra – nem írtak alá.
Amióta az amerikaiak beléptek ebbe a konfliktusba, azóta a konfliktus a lokalizáció helyett globalizálódik. Ez pedig nem érdeke Európának, hiszen az orosz-ukrán háború tönkretesz minket – tette hozzá Orbán Viktor.
Fenntarthatatlan az, amit csinálunk, és nem támogatjuk, hogy a magyar adófizetők pénzét elküldjük Ukrajnába.
Orbán Viktor közölte, hogy amíg nemzeti kormány van, addig nem járul hozzá, hogy a magyar adófizetők pénzéből finanszírozzák az ukrán államot.
A következő másfél hónap a politika számára lesz nagyon nehéz, mivel a migrációs és az ukrán kérdések nagyon súlyos konfliktusokat okoznak. Ukrajna nem áll készen az uniós csatlakozásra, és nem szabad megkezdeni a tárgyalásokat - tette hozzá. Az Unió sok pénzzel tartozik Magyarországnak, mert különféle okok miatt nem akarják nekünk odaadni. Ukrajna uniós csatlakozási tárgyalásait nem lehet összekötni a hazánknak járó uniós pénzekkel - fogalmazott a kormányfő.
Az Ukrajnával kapcsolatos ügyeket nem lehet összekötni taktikai ügyekkel.
A kormányfő 2023-ra azt vállalta, hogy a nyugdíjak értéke nem gyengül, a munkahelyeket megvédik, és a kormány csökkenti az inflációt. Ezt sikerült teljesíteni. 2024-re pedig a gazdasági növekedés visszaépítését vállalja a kormány - tette hozzá. A gazdasági növekedés pedig a bérek növekedésével fog járni, és erre reális esély van - mondta a kormányfő.
Orbán Viktor elmondta, hogyha az államadósság és a költségvetési hiány rosszul alakul, akkor Brüsszel bizonyos intézkedéseket léptethet életbe. Persze vannak jó javaslatok, de rosszak is.
A rosszak közé tartozik a rezsicsökkentés eltörlése, a kamatstop megszüntetése és az extraprofitadók megszüntetése.
Az utóbbiakról szóló vita már 2024-ben fog megtörténni, de szükséges egy új brüsszeli vezetés, hogy ezen a területen sikeresek legyünk.