A tiszadobi férfi 2021 áprilisában egy közösségi oldalon megismerkedett egy idős kecskeméti nővel. Személyesen nem találkoztak, csak telefonon beszéltek egymással. Ennek során a férfi
elhitette az asszonnyal, hogy vele képzeli el a jövőt, és folyamatosan beszámolt a nőnek egy valójában nem létező lakás vásárlásának részleteiről.
Májusban előbb ügyvédi költségre 50 ezer, két nap múlva közjegyzői díjra 40 ezer forintot kért kölcsön a nőtől azzal, hogy hamarosan visszafizeti neki. Egy hét múlva a további 530 ezer forintot kért a lakás maradék vételárának kifizetésére, hozzátette, hogy már csak ennyi hiányzik ahhoz, hogy beköltözhessenek.
A nőnek nem volt ennyi pénze, ezért hitelt vett fel, majd átutalta a férfi bankszámlájára.
A férfi ezután még újabb 44 ezer forintot kért, amit a nő meg is adott neki.
Az asszonynak ezzel összesen 664 ezer forint kár érte, aminek egy része megtérült, mert a férfi közvetítői eljárás keretében 380 ezer forintot visszafizetett.
Az ügyészség a férfival szemben csalás miatt vádat emelt. A kecskeméti bíróság a váddal egyezően bűnösnek mondta ki a férfit és 180 óra közmunkára ítélte, emellett kötelezte a férfit a fennmaradt kár megtérítésére is.