A botrány következményeként az utasok és politikai szereplők is Walter Katalin lemondását követelték, Karácsony Gergely nem váltotta le a BKK-vezetőt.
Ez a döntés újabb felháborodást váltott ki a fővárosi lakosság körében, olvasóink egyértelmű véleményt fogalmaztak meg.
Ha a másik oldalról követelik állandóan, hogy miért nem mond le ez a fideszes, meg az a fideszes, akkor itt mi ez a kettős mérce, mennie kell, ez nem kérdés.
– mondta János. Szerinte Walter Katalinnak azonnal mennie kell, ez a felháborító kijelentés nem maradhat következmények nélkül.
Nagyon remélem, hogyha lesz ez a választás, akkor még egyszer ezt a bagázst nem fogják megválasztani
– mondta László.
Azt gondolom, hogy bocsánatot kellett volna kérni az utasoktól, a budapestiektől és az egész országtól egyaránt.
– mondta Csilla, aki szerint Karácsony Gergelynek és Walter Katalinnak is illett volna a nyilvánosság előtt elnézést kérni a tetteik miatt.
Hát leváltani, mondjuk, a mostani közlekedési felelőst, kinevezni egy normálisat helyette, és a főpolgármesternek bocsánatot kellett volna kérni a budapestiektől.
– mondta Krisztina arra a kérdésre, milyen következményt érdemelne a "pulykázás".
Azt mondta, ugye, a főpolgármester, hogy hosszú évek jó munkája, most egy mondatért azért nem akarja leváltani. Hát szerintem le lehetett volna váltani. Nyugodtan.
– vélekedett Imre.
Egy BKK-sofőr - aki érthetően nem merte vállalni a nevét és az arcát - azt mondta:
A tisztesség azt kívánta volna, hogy mondjon le. Nálunk úgy van, hogy egy ilyen beszólás, sértés vagy csak ha emelt hangon szólunk az utashoz, már elég, és ki is vagy rúgva.
Volt olyan eset, hogy egy kollégát megfenyegettek, aki kiszállt a buszból és megkérdezte a srácot, hogy mi lenne, ha én is megfenyegetnélek? Csak ennyit csinált és kirúgták. A BKK-vezér meg megengedhet magának egy ilyet?
Én egy másodperc alatt repülnék, ha a hangosbemondóban pulykának hívnám az utasaimat..."
A BKK suttyomban bevezetett járatritkítása miatt akkora népharag zúdult Karácsonyra, hogy visszavonták a menetrendváltozást. Összesen 53 járatról volt szó, köztük olyan fontosakról, mint az 1-es villamos vagy a 9-es busz. Az intézkedések váratlanul érték az utazóközönséget, a szokásos utazási idő jelentősen megnőtt a változások hatására.
A járatritkításon még Karácsonyék politikai szövetségesei is kiakadtak.
A főpolgármester szerint nem volt járatritkítás Budapesten, csak átszervezés – legalábbis ezt állította az ATV-ben, majd nem sokkal később bevallotta: valóban volt járatritkítás.
Lesz még módunk arra, hogy a kerületekkel egyeztetve egy jobb menetrendet alakítsunk ki, de ezt nem a kampányban kell megcsinálni"
– magyarázta Budapest főpolgármestere. Magyarán beígérte, hogy a lehető leghamarabb mégiscsak megritkítják a budapesti járatokat, ha megválasztják őt – írja Metropol