Februárban a bíróság 7 év fegyházbüntetésre ítélte Gyárfás Tamást bűnsegédként elkövetett gyilkosság miatt, és 10 évre eltiltotta a közügyek intézésétől. Az ítélet fellebbezések miatt nem lett jogerős. Portik Tamást ezzel egy időben életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélték.
Az Origo a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség szóvivőjétől, Csiha Gábortól megtudta, hogy az ügyészség
minimum 10 év szabadságvesztést kért Gyárfás Tamásra.
Hozzátette, hogy azt szeretnék elérni, hogy enyhítő záradék nélkül, legalább a törvényi minimumot elérő büntetésre ítéljék. Ezek alapján a 10 év a minimum, amit szeretne az ügyészség, ennél lehet akár több is.
A Fővárosi Ítélőtábla már ki is tűzte a tárgyalási napokat.
November 19-re, 21-re, 26-ra és 28-ra tűzték ki a nyilvános üléseket, az utolsó napon akár ítéletet is hirdethet a bíróság.
Ahogy azt korábban megírtuk, Gyárfás Tamás a 90-es években a balliberális média ismert vállalkozója volt, a legnagyobb vetélytársa pedig Fenyő János volt. Később, a 90-es évek közepére elmérgesedett a viszonyuk, a Fenyő János tulajdonában lévő Népszava több lejárató cikket is írt Gyárfás Tamásról. Leírták Gyárfás több száz milliós adócsalási ügyét, valamint hogy a csalás miatt elítélt Zemplényi Györggyel indított volna egy új tévét.
Ezek is közrejátszottak abban, hogy a vád szerint Gyárfás Tamás megrendelte Fenyő János meggyilkolását.
A gyanú szerint Gyárfás Tamás először 1997-ben Tasnádi Pétert bízta meg Fenyő János meggyilkolásával, amiért 12 millió forintot ajánlott fel. Tasnádi ezt elfogadta, a pénz felét előre elkérte, ezek után azonban nem tett semmit, ezért fordult Portik Tamáshoz. Portik elfogadta Gyárfás megbízását, majd a szlovák maffia bérgyilkosát, Jozef Rohácot bízta meg a gyilkossággal.
A bérgyilkos 1998. február 11-én egy gépfegyverrel lelőtte Fenyő Jánost, amikor megállt egy piros lámpánál a II. kerületi Margit utcában, a körútnál.
Fenyő a helyszínen meghalt, Rohác pedig elmenekült. Később azonban sikerült azonosítani a DNS-ét az eldobott kabátján megtalált hajból. Ez a rendőröket elvezette Roháchoz és Portik Tamáshoz is.
A nyomozók végig tudták, hogy nem Portik találta ki a gyilkosságot, hanem valaki más, akinek volt pénze és kapcsolatrendszere, valamint indítéka is. A kihallgatások során egyre inkább Gyárfás Tamásra terelődött a gyanú, majd Portiktól előkerültek azok a hangfelvételek, amik alapján már volt annyi bizonyítékuk a rendőröknek, hogy elfoghassák a korábbi médiavállalkozót.
2018-ban őrizetbe vették Gyárfás Tamást, az ügyészség javasolta a letartóztatását is, amit azonban a bíróság elutasított. Később egy 200 milliós óvadékot határoztak meg, amit Gyárfás Tamás kifizetett.