A jó házibulihoz nem elég csinosan feldíszíteni a házat és elkészíteni az italokat hozzá, a jó hangulat egyik elengedhetetlen elemei a partifalatok. Ezekkel az ételekkel biztosan sikert fog aratni, és a házibuli sztárja lehet.
Önmagában is nagyon finom, de természetesen kenyérrel, pirítóssal is isteni falat, főleg a sajtimádók számára. Az elkészítése nem öt perc ugyan, de higgye el, megéri.
Hozzávalók:
Elkészítése:
Az edami sajtot egészben sütőzacskóba tesszük, és a lassan forró, gyöngyöző vízben addig főzzük, míg megpuhul. Utána egy deszkán vékony téglalap alakúra nyújtjuk.
A vajat az ömlesztett sajttal és márványsajttal jól összedolgozzuk, hozzá adjuk az apróra vágott hagymát, uborkát és zúzott fokhagymát. Sóval, borssal ízesítjük.
A keveréket a kinyújtott sajtra kenjük. Ráterítjük a sonkát. Az egészet feltekerjük, mint a bejglit, végig simítgatjuk, meghúzogatjuk, hogy egyforma vastag legyen. Ezután fóliába csavarjuk, és egy napig a hűtőben hagyjuk. Tálaláskor félcentis darabokra vágjuk.
Ez a krém pillanatok alatt elkészíthető, kenyérre, bagettre kenve pedig igazán mennyei élményt nyújt. Virsli mellé is tökéletes kísérő.
Hozzávalók:
Elkészítése:
A tojásokat főzzük keményre. Hagyjuk lehűlni, majd válasszuk szét a sárgáját és a fehérjét. A tojás sárgáját egy tálba téve törjük össze egy villa segítségével, majd adjuk hozzá a szobahőmérsékletű vajat. Keverjük addig, míg habos állagú nem lesz. Ezután adjuk hozzá a tejfölt, a mustárt, a sót, majd a legvégén az apróra vágott zöldhagymát. A fehérjét aprítsuk minél kisebb darabokra és keverjük bele a krémbe.
Ennek a krémnek a legfinomabb verziója az erdélyi padlizsánkrém, amit azok a vendégek fognak legjobban szeretni, akik szeretik a karakteres ízeket. Készítése nem bonyolult, ha a padlizsánunk megsült, pillanatok alatt kész a krém. Pirítóssal a legfinomabb, de olívabogyós bagetten is remekül mutat.
Hozzávalók:
Elkészítése:
A padlizsánokat mossuk meg, vágjuk félbe, és tegyük sütőpapírral kibélelt tepsire, húsával lefelé. 180 fokon légkeverés nélkül süssük kb. 50 percig. Amíg sül a padlizsán, a lilahagymát aprítsuk fel. Amikor megsült a padlizsán, és a belseje könnyen leválik a héjától, egy fakanál segítségével tegyük egy tálba. Villával törjük össze, adjuk hozzá a felaprított lilahagymát, és szükség esetén botmixerrel pépesítsünk rajta. Végül adjuk hozzá a sót, a borsot, a fél citrom levét és kb. 1-2 evőkanál olívaolajat vékony sugárban. Az egészet keverjük össze, és már tálalhatjuk is.
Egy igazi klasszikus vendégváró ropogtatnivaló. Kiváló sör mellé, és tipikusan az a sós finomság, amit ha egyszer elkezd az ember enni, nehezen lehet abbahagyni. Nagyon hamar elkészül.
Hozzávalók:
Elkészítése:
Kislyukú reszelőn reszeljük le a sajtot. Keverjük össze egy tálban a lisztet a margarinnal, sóval, és gyúrjuk össze annyi tejföllel, amennyit felvesz. Nyújtsuk ki kb. ujjnyi vastagra a tésztát, majd kenjük be a sózott, felvert tojással, és szórjuk meg az egészet a sajttal. Éles késsel vagy derelyevágóval vágjuk hosszúkás rudakra. Helyezzük sütőpapírral bélelt tepsire, és 200 fokon, előmelegített sütőben 15 perc alatt süssük aranybarnára.
Nem kell feltétlenül megvárni, míg az éjféli virsli elkészül, ezekkel a falatokkal már előtte is belekóstolhatunk. Nagyon egyszerűen és gyorsan készül, remek látvány, és nagyon finom.
Hozzávalók:
Elkészítése:
A leveles tésztát, ha szükséges, nyújtsuk 1-2 mm vékonyra. Kb. 15x2 cm széles csíkokat vágunk belőle. A mustárral a virslikre hosszában csíkot húzunk, majd a virslik egyik végénél elkezdjük feltekerni a csíkokra vágott tésztát (1 virslihez 1 tésztacsík).
Sózzuk a tojást, majd verjük fel, és ezzel kenjük be a tésztákat, majd szórjuk meg szezámmaggal. Ezután egy éles késsel vágjuk kisebb darabokra a tésztába tekert virslit.
A sütőt melegítsük elő, majd sütőpapírral kibélelt tepsire helyezzük rá a göngyölt virsliket, és 200 fokon süssük 20-30 percig.