A napelemes jármű 16 óra alatt tette meg az 1465 kilométeres utat, amely valószínűleg rekordhosszúságú a kizárólag napenergiával működő repülőgépek történetében. Helyi idő szerint este 10 órakor, vagyis több órával naplemente után szállt le az ahmadábádi repülőtéren.
A földkörüli út második szakaszán a projekt atyja, a pszichiáter képzettségű 57 éves svájci extrémsportoló, Bertrand Piccard vezette a gépet. Piccard 1999-ben már megkerülte a Földet, csak akkor hőlégballonnal. Az SI2-t az első szakaszon váltótársa, a 62 éves André Boschberg egykori svájci vadászpilóta kormányozta Abu-Dzabi és az ománi Maszkat között hétfőn.
A repülő egy része Ahmadábádban készült, ezért is esett a választás a virágzó Gudzsarát állam legnagyobb, ötmillió lakosú városára, gazdasági fellegvárára az első indiai állomásként.
A jelenlegi indiai miniszterelnök, Narendra Modi hosszú éveken át volt Gudzsarát főminisztere, és ebbéli minőségében nagyon sokat tett a napenergia hasznosításáért, Indiában sehol másutt nem üzemel annyi napkollektor, mint ott. Borschberg Ahmadábádban elismerően nyilatkozott az állam gazdasági teljesítményéről.
Az SI2 várhatóan két nap múlva indul tovább Váránászi (korábbi nevén Benáresz) észak-indiai hindu szent városba.
Az együléses, karbonszálas Solar Impulse 2 szárnyainak fesztávolsága 72 méter, vagyis több, mint egy Boeing 747-esé, ám súlya csak 2300 kilogramm. 17 248 napcellájának köszönhetően akár öt napot és öt éjszakát is egyfolytában képes a levegőben tölteni. A pilóták vállalkozásukkal, amelyhez Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár is gratulált és sok szerencsét kívánt, a megújuló energiaforrásoknak akarnak hírverést csapni.