Több mint két évtized után Leona Lewis mondhatja magát az első nőnek, aki brit színekben képes volt szinte az összes amerikai slágerlistát meghódítania.
Az aranytorkú énekesnőnek az elmúlt hónapokban a teljes ismeretlenségből sikerült arra az amerikai piacra betörnie, ahol korábban csak nagyon kevés britnek volt szerencséje látványosabb sikereket felmutatnia. Bleeding Love című slágere az amerikai pop listán, valamint a Billboard Hot 100-as listán is egyszerre került a dobogó élére, amire utoljára 1987-ben volt példa, amikor is Kim Wilde Supremes-feldolgozása, a You Keep Me Hangin' On című dallal érte el ugyanezt az eredményt. Amerikai sikereinek hátterében azért egy erős helyi menedzsment és zenei produceri csapat áll, méghozzá Simon Cowell, aki a múlt évben egy öt millió dollár értékű szerződést hozott össze a fiatal lánynak. Zenei producerként pedig Clive Davis csatlakozott hozzájuk, aki annak idején többek között Whitney Houston karrierét is útnak indította.
Lewis első amerikai debütje az X-factor nevű tehetségkutatóban esett meg, ahol az akkor még őt zsűriztető Cowell figyelt fel a lány rendkívüli képességeire, és vette szárnyai alá. A 22 esztendős Leona az amerikai siker láttán kissé hátat fordítva kelet-londoni gyökereinek most a tengeren túl felé vette az irányt. Az elmúlt hetekben szinte az összes komolyabb kinti show-műsorban láthatta a nagyérdemű, legutoljára Oprah Winfrey látta vendégül, mely szereplés nem kis hatást gyakorolt a művésznő lemez - és digitális eladásaira. Ahogyan Leona fogalmazott az elmúlt időszak történéseiről, "egy álom vált valóra számára" ezzel az amerikai sikersorozattal. Brit női előadók közül elsőként 1965-ben Petula Clark Downtown című dala, majd 1981-ben Sheena Easton slágere, a Morning Train ért el hasonló eredményeket.