Az előző részben már megírtuk, hogy januárban az M1-en mérkőznek meg egymással a TV2 és az RTL Klub tehetségkutató versenyeinek szereplői, mostanra a kör kibővült az énektanárukkal (is). Újabb 10 eurovíziós dalt, illetve dalrészletet hallgattunk meg.
1. Szakács Gergő
Szakács Gergő az X-Faktor legelső szériájában tűnt fel még 2011-ben, Kőrös Mimivel. Az ötletes Gergő és Mimire keresztelt csapat azonban az első döntő alkalmával rögtön ki is esett. Idén a Rising Starban próbálkozott, de onnan is elég hamar kihullott, azóta pedig saját YouTube csatornájára ismert előadók számait dolgozza fel. Az egy szál gitárral eljátszott dalok még sokszor jól is állnak neki, nem úgy, mint az abszolút sablonos Ősz utca, amivel a 2015-ös eurovízióra nevezett. Valószínűleg innen is hamar kihullik majd.
2. Éliás Gyula Jr. feat. Fourtissimo
Éliás Gyula nagyon tud énekelni, és ezt egészen biztosan meg is mutatja majd a döntő alkalmával. S bár ez nem egy énekverseny - amit egyébként sokan elfelejtenek -, most mégis azokkal verseng, akiknek énektanárként ő segített felkészülni a Megasztárra vagy épp az X-Faktorra. Eurovíziós dala, a Run to You kiválóan alkalmas arra, hogy jó hangulatot csináljon a stúdióban, de tipikusan az, amit tőle megszokhattunk, nem mintha ez nem állna jól neki.
3. Fool Moon
Tavaly a legjobb négy közé jutott, és ha rajtunk múlna, idén is bejuttatnánk őket a végső fordulóba. Az eurovízión mindig nagy eséllyel indulnak egyedi produkciók, az acapella műfaj pedig egyre inkább előtérbe kerül: a Pentatonix formáció egészen a világhírnévig jutott. A Fool Moon új versenydala, a Back to Right szerintünk élőben lesz igazán izgalmas és tetszetős.
4. Antal Timi
A változatosság kedvéért egy újabb X-Faktor-versenyző következik. Nem tétlenkedett az elmúlt két évben, két lemezt is kiadott, most pedig Woke Up This Way című dalával érkezett, aminek zeneszerzője többek között Malek Miklós, aki a tehetségkutató alatt a mentora volt. A műsor egyik legnagyobb slágere lehet ez a poposított Paramore-hatásokat idéző dal, hiszen nemcsak hogy a mai nyugati trendeket követi, de az eddigiekkel ellentétben kifejezett partislágerszaga is van. Kíváncsian várjuk a teljes verziót!
5. Katona-Zsombori Éva
Több zenekarban megfordult, énekelt már jazzt, majd a Mantra Porno együttessel az underground felé vette az irányt, ezután a Valami Zsuzsi formációval a popzenébe is belekóstolt, végül egy általa alapított zenekarral a soul-jazz-downtempo világánál kötött ki. ByAlex felkérte, hogy egy dal erejéig lépjen fel vele, s mivel a meghívás - ahogy ő fogalmazott - csak neki szólt, ezért választott egy egyéni hangzású művésznevet, így született az ÍV. Fire című dala különleges, biztos, hogy sokaknak megmarad a produkció, de nem hinnénk, hogy befutó lehet.
6. Proof of Life
A Proof Of Life zenekar tagjai különböző zenei körökből, stílusokból érkeztek és álltak össze egy formációvá. Krajczár Péter (billentyűk/DJ), Schmél Csaba (MC), Nagyváradi Nelli (ének), Lelovics György (gitár), Virághalmy Bálint (gitár), Bensó Pál (dobok) alkotta banda tagjai már innen-onnan ismerősek lehetnek, de így egyben egy igen érdekes egyveleget alkotnak. A Hol a határ című eurovíziós daluk drum&basses refrénje a dalszöveggel együtt könnyen fülbe mászik, azonban a nem kívánt rapbetétek elrontják az összképet. A két gitár szerepe pedig kétséges, de majd megnézzük, hogy sikerül mindez playbackben a tévéműsorban (a döntőkön eddig csak az ének volt élő, a zenekar nem - a szerk.).
7. Pankastic!
A héttagú zenekar létrejöttekor egy új popzenei stílus megalkotása volt a cél. A sajátos, új műfajukat django-popnak nevezik: akusztikus hangszerekkel örökzöldeket ültetnek a francia “manouche swing” világába, egy kis cimbalommal megfűszerezve. Zenei pályájuk összefoglalásához pedig egy kisebb lexikon lenne szükséges. Ők az igazi kakukktojás a listában, akik nyilván nem versenyezni szeretnének, hanem az általuk létrehozott műfajt egy kicsit szélesebb körben megismertetni a közönséggel. Kicsi a világ, de nagy a világ dalukkal Európa is megismerhetné a magyar django-popot.
8. Wolf Kati
Az X-Faktor egykori versenyzője 2011-ben képviselte hazánkat Düsseldorfban az Eurovíziós Dalfesztiválon. Az idei dala, a Ne engedj el szinte semmiben nem különbözik a What About My Dreams? című daltól, mely akkor a 22. helyhez volt elég. Kicsi rá az esély, hogy a zsűri ismét kiküldené, és a dal sem érne el a korábbinál jobb helyezést...
9. Szűcs Gabi
Az Emerton-díjas dzsesszénekesnőt a Cotton Club Singers énekeseként ismerhette meg az ország. Az együttes alapító tagjaként 14 évig dolgozott a zenekarral, majd szólókarrierbe kezdett. 2013-ban jelent meg első önálló albuma, a elyet a 2014-es Tűsarkú lépteim követett. Az eurovízióra nevezett dala, az Úgysem felejtesz el egy nagyon lényeges kérdést fogalmaz meg bennünk: Vajon miért vállal be egy ilyen tanult, tehetséges, jó hangú művészember egy ilyen dalt? Egyszerűen nem értjük... Szerencsére egyre több intelligens popzene létezik ma Magyarországon, ez viszont nagyon nem tartozik közéjük.
10. Mujahid Zoli
Ismét egy régi megasztáros, akit azonban semmiképp sem szabad összetéveszteni a karaokesztárokkal, mert Mujahid Zoltán nemcsak profi zongorista, hanem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz-ének szakát is elvégezte. Dalait éppen ezért többnyire saját maga szerzi, egy-egy hangszerelővel kiegészítve. A tehetséges énekest a Megasztár első szériájában ismerhette meg a közönség, és azóta számtalan saját dalt is hallhattunk már tőle. Mujahid Zoltán 2011-ben Londont is megjárta, hogy új inspirációkat szerezzen, amit talán egy részről sikerült, hiszen nevezettcímű dala, a Beside You igyekszik követni a mai trendi pophangzást, viszont semmi újat nem ad, szövege pedig annyira sablonos, hogy ezért nem érte meg külön szövegírót alkalmazni. Az amúgy precízen kidolgozott, abszolút hallgatható dalban a legnagyobb baj a gondosan, minden szót kimondó angol kiejtésen van, ezen mondjuk még van idő javítani az elődöntőig.