A kilétét most felfedő licitáló nemrég 141,3 millió dollárt (39 milliárd forint) fizetett a szoborért, amelyet a svájci művész 1947-ben készített.
A sovány, kinyújtott karú férfit ábrázoló életnagyságú szobor Cohen növekvő Giacometti-gyűjteményét gyarapítja.
Tavaly novemberben az 58 éves milliárdos 101 millió dollár adott a művész A szekér című szobráért a Sotheby's árverésén - írta meg a The Daily Mail.
A vevő ugyan az anonimitást választotta, a New York Postnak több forrás is megerősítette, hogy Steven Cohen adta a rekordnagyságú összeget A mutató emberért.
Az amerikai milliárdost tartják a világ egyik legsikeresebb fedezetialap-menedzserének. Cége, az SAC Capital ellen nyomozás folyt 2012-ben, és bár számos alkalmazottját elítélték, Cohen ellen nem emeltek vádat. A céget a botrány miatt 2014-ben bezárták, azóta a befektető másikat alapított.
A vállalkozó az utóbbi időben óriási összegeket fektet műkincsekbe,
ma Amerika egyik legjelentősebb kollekciójának tulajdonosa, ennek értékét egymilliárd dollárnál is többre becsülik.
A Connecticut állambeli Greenwichben magánmúzeumot épít műkincseinek, melyek között Claude Monet, Edvard Munch, Jasper Johns, Jeff Moons, Francis Bacon, Andy Warhol és Damien Hirst alkotásai is megtalálhatók.
A legnagyobb összeget mégsem a világ legdrágább szobráért adta ki a Cohen.
Picasso Az álom című festményéért 155 millió dollárt fizetett az előző tulajdonosnak,
Steve Wynn Las Vegas-i kaszinókirálynak 2012-ben.
A Forbes üzleti magazin szerint Cohen egy manhattani szabó fia, aki tőzsdei karrierjét 7000 dollárral kezdte, amelyet iskolai tandíjára kapott.