Meghalt Dobozi Eszter

Dobozi Eszter A költészet napja FOTÓ FOTÓ ÁLTALÁNOS KÉPKIVÁGÁS költő költőnő Közéleti személyiség foglalkozása laza arckép, portré művész rendezvény SZEMÉLY Versmaraton
Budapest, 2015. április 10. Dobozi Eszter költő a Versmaraton című rendezvényen a fővárosi Thália Színházban 2015. április 10-én. A Magyar Rádió Zrt., a Magyar Napló Kiadó és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) ötödik alkalommal meghirdetett közös rendezvényén 69 költő délelőttől késő estig olvas fel Az év versei 2015 című antológiában megjelent műveiből a költészet napja alkalmából. MTI Fotó: Kovács Attila
Vágólapra másolva!
Életének 64. évében, szerdán meghalt Dobozi Eszter József Attila-díjas költő, író, a Forrás folyóirat szerkesztője.
Vágólapra másolva!

Életének 64. évében, hosszú betegség után szerdán meghalt Dobozi Eszter József Attila-díjas költő, író, a Forrás folyóirat szerkesztője. Dobozi Eszter Cegléden született 1956-ban. A szegedi egyetem magyar-történelem szakán végzett, majd középiskolai tanárként Cegléden és Kecskeméten tanított. 1995 és 2019 között a kecskeméti Kodály Iskola igazgatója volt. A Forrás folyóirat szerkesztője 1989-től.

Dobozi Eszter versei 1978-tól jelentek meg különböző folyóiratokban, a Tiszatájban, a Forrásban, az Alföldben, a Mozgó Világban, az Új Írásban, a Napjainkban és a Kortársban, a Hitelben és a Magyar Naplóban. Első önálló verseskötete, az Egy 1986-ban, a Tíz körömmel című szociográfiája 1994-ben jelent meg. Két regény fűződik a nevéhez, a Túl a rákbarakkon. Angelika naplójából (2008) és a Sánta Kata (2011). Utolsó verseskötete, a Hószín átfut, sár fennakad-ot 2018-ban adták ki.

Dobozi Eszter 1992-ben Pilinszky János-díjat, 2004-ben Arany János-díjat, 2010-ben József Attila-díjat kapott. A magyar irodalom területén nyújtott kiemelkedő teljesítménye elismeréseként 2018-ban Magyarország Babérkoszorúja díjat vehetett át.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!