Kultúratámogatásban Magyarország az elsők között van Európában

A klinikai vizsgálati munkacsoport évindító ülése Budapesten, 2022
Budapest, 2022. január 4. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere beszédet mond a klinikai vizsgálati munkacsoport évindító ülésén a minisztérium tükörtermében 2022. január 4-én. A munkacsoport feladata a koronavírus természetének vizsgálata, különös tekintettel a mutációkra, a vírus fertőzőképességére és az emberi szervezetben okozott elváltozásokra. MTI/Kovács Attila
Vágólapra másolva!
Kásler Miklós emberi erőforrások minisztere a magyar kultúra napján megjelent videóinterjújában azt mondta, hogy olyan terjedelmes intézményi fejlesztés zajlik a kultúrában, ami Magyarország történetében a kiegyezés óta nem történt - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Vágólapra másolva!

"Európai összevetésben az utolsó négy évben GDP-arányosan a magyar kormány fordította a legtöbb pénzt Európában a kultúra támogatására" - idézték a közleményben Kásler Miklóst.

A kulturális szféra szereplőinek nyújtott jelentős anyagi támogatásokkal kapcsolatban kiemelte:

az előadóművészek esetében a járvány alatt a támogatás tavaly 1 milliárd forint volt, idén pedig 2 milliárd forint.

"Nincs a magyar kultúrának olyan része, ahol a támogatások ne jelentek volna meg" - mutatott rá a miniszter, hozzátéve, a kormány nem segélyeket adott a művészeknek, hanem előfinanszírozást kötött velük. Kásler Miklós a jelenlegi járványhelyzettel kapcsolatban közölte: az omikron rendkívül gyorsan terjed, a duplikációs időszak 2-3 nap.

Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere Forrás: MTI/Kovács Attila

Rámutatott: Franciaországban a járvány elérte a napi 330 ezer fertőzöttet, Németországban a 110 ezret. Magyarországon is a hét elején egyik napról a másikra megduplázódott a fertőzöttek száma - tette hozzá. Az oltás kapcsán úgy fogalmazott: a fertőzés lefolyása gyorsabb és enyhébb, különösen az oltottaknál. Az oltatlanok vannak a legnagyobb veszélyben.

Azt írták, hogy az emberi erőforrások minisztere a kulturális fejlesztések és beruházások mellett értékelte az aktuális járványhelyzetet, de beszélt az iskolai felvételikről, valamint az Egészséges Budapest Programot ért "hazugságokról" is.

Az ellenzék azon kijelentésére, amely szerint a központi régió fejlesztésére létrehozott Egészséges Budapest Program (EBP) nem a kormányé, hanem a fővárosé, úgy reagált:

az EBP mindig is kormányprogram volt, és nem áll le, folytatja a küldetését.

Hozzátette: a kormány 2 évvel ezelőtt 10,4 milliárd forintot adott át Budapestnek, a tavalyi évben pedig 10,2 milliárd forintot. "Ami Budapesten fejlesztés történt, az ebből a pénzből történt, a kormány támogatásából valósult meg" - hangsúlyozta a tárcavezető.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!