Kirill Fokin - Valerij Fokin fia - fiatal drámaíró a kortárs orosz irodalom egyik ünnepelt művésze. Főként az emberi társadalom fejlődésének különböző útjai érdeklik, amelyeket színműveiben többnyire elképzelt, alternatív valóságokon keresztül ábrázol. A Rex című darabja is egy későbbi században játszódik, amikor az emberiség egyetlen államban egyesül.
Megszűnnek a nemzetállamok, így az országok hadseregei is, az ENSZ pedig globális kormányzattá válik.
Aki pedig ezt létrehozta, az ENSZ főtitkára, LeeWei Kaplan.
Úgy gondolta, hogy ha egyetlen állam lesz az egész Földön, akkor nem lesznek hadseregek, a világ pedig soha nem látott biztonságban lesz. Egykori barátja, Lazar Chomsky a legnagyobb ellenségévé válik, ugyanis Chomsky a nemzetállamokban hisz, a népek szuverenitásában, és ezért harcol.
Óriási háború és véráldozat után végül egyesül a Föld népessége egyetlen államban. De hogyan működik így a világ?
Kaplan 129 évesen elzártan él egy robottal, és kétségek gyötrik: vajon megérte-e a véráldozat? Feláldozta a családját, a gyerekeit, barátait és saját magát is. Már nincs kedve élni, de mesterségesen életben tartják.
Az előadást Valerij Fokin, a világ egyik legnagyobb rendezője állította színpadra. Az Origónak úgy fogalmazott: a darab legfőbb üzenete az, hogy bármilyen globális változás nem ér annyit, mint az ember élete.
A darabot évekkel ezelőtt írta Kirill Fokin. A nagy rendező úgy fogalmazott, hogy a háború kitörése után az előadás mondanivalója sokkal erőteljesebb, és kiéleződtek az eleve benne lévő üzenetek.
Az Origo stábja az előadás egyik próbáján forgatott. Nézze meg Vági Barbara és Talán Csaba videóját.