Óriási siker Vecsei H. Miklós koncertszínháza a Nemzeti Színházban

Vágólapra másolva!
Szombaton tartották Vecsei H. Miklós és a QJÚB Ázott Hajában hét halott bogár ragyog című koncertszínházi előadásának premierjét a Nemzeti Színházban!
Vágólapra másolva!

Az előadás során Radnóti Miklós és Gyarmati Fanni belső világa elevenedik meg Vecsei H. Miklós és a zenészekből, képzőművészekből álló QJÚB nevű társulás koncertszínházi előadásában. 

A világháborúk árnyékában születő életmű, a krisztusi kereszt szabadságát és terhét tudatosan és tudat alatt is kereső fiatal magyar művész története.

A produkcióval Radnóti Miklós halálának 80. évfordulójára emlékezik a Nemzeti Színház.

Az óriási sikerű eladás képeiről a Nemzeti Színház osztott meg képeket, melyeket itt lehet megtekinteni:

A Nemzeti Színház oldalán az Ázott hajában hét halott bogár ragyog című produkció születéséről, a műfaji kísérletezésről is készült interjúban az előadás rendezője, írója és főszereplője, Vecsei H. Miklós azt mondta: 

Alkotóként az ember folyamatosan próbálja vizsgálni a belső és a külső valóságát, és igyekszik olyan színházi anyagot találni alkotóközösségének, ami az aktuális vizsgálódásokra legpontosabban reflektál. Olyan sűrűséggel ömlik ránk az információ, hogy nehéz már kibogozni a tények közül a valóságot. A színház, és ezen belül az említett életművek vizsgálata úgy hiszem, segíthet ebben. Tisztán láttatják, hogy a történelem, és benne a helyünk és a döntéseink ismétlődnek.

Vecsei H. Miklós az előadásról témájáról, azaz Miklós és Fanni belső világáról azt mondta, hogy a színházi dimenzióban ezek a nagy fogalmak, mint a szerelem, a háború, a költészet, vagy éppen a természet, egy pillanatra sem válnak el egymástól. 

Alig lehet egyikről a másik nélkül beszélni, és fontos is, hogy ez így van, mert így a végén minden összeér, ami eddigi pályámon számomra a színház legfontosabb tanulsága. 

Éppen emiatt a komplexitás miatt én magam egy picit elfordultam a hagyományosnak mondható, történetmesélő dramaturgiától, és igyekszem egy belső valóságnak a történetét és ívét felrajzolni.

Vecsei H. Miklós arról is beszélt, hogy miért nevezik koncertszínháznak az előadást, miért épp az Alvás előtt című versből választottak címet, illetve arról is, hogy miért épp Radnóti és Fanni életére esett a választása. Erről bővebben a Nemzeti Színház interjújában olvashatnak.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!