A legrangosabb magyarországi művészeti elismerést jelentő Nemzet Művésze-díjat 2024. november 5-én vehette át a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) székházában, a Pesti Vigadóban.
Az elmúlt évtizedekben színházi és filmes munkái mellett külföldi operaszínpadokon is tervezett, a Wagner Ringjének tetralógiáját a Torinói Királyi Operaházban, a Borisz Godunovot Lipcsében és a Trubadúrt a Bécsi Operaházban, Szabó István rendezésében.
Számos díjat nyert, 1984-ben Balázs Béla-díjat kapott, 1995-ben „Az év legjobb díszletterve” címmel ismerték el A szív bűnei című előadás színházi díszletét. 2002-ben vehette át a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legnagyobb állami kitüntetést, a Kossuth-díjat a Terror Háza Múzeum tervezéséért.
Művészeti nagyságát tükrözik Az Orfeum mágusa operettünk, valamint készülő Hamupipőke című családi operettmusicalünk díszlet- és látványtervei is. Az operett és a musical műfaját ötvöző, népi világból is merítő Hamupipőke egy merőben új darab: díszlet- és látványvilágának köszönhetően valódi modern kori mesevilág elevenedik meg a színpadon.
Ferenczfy-Kovács Attila munkái lenyűgöző harmóniát teremtenek, mindig képesek meglepni a közönséget friss ötletekkel és új perspektívákkal. Művészete a múltból és a jövőből merítve terjeszti ki a jelent. Tervezései a kreativitás és a szakmai kiválóság csúcsát képviselik. A Nemzet Művésze-díj méltó elismerése annak a sok évtizedes munkának, amelyet a magyar kultúra gazdagításáért tett. Büszkék vagyunk rá, hogy ilyen kiváló szakemberrel, művésszel dolgozhatunk együtt!
Gratulálunk! - zárják a posztot.
A Századvég Youtube-csatornáján, a Négyszemközt című műsorban hosszú életmű-interjút adott Ferenczfy-Kovács Attila: