Ám itt egy újabb kutatási eredmény, amely segíthet észben tartani a tevékenységet: a szakértők szerint a fogselyem használata hatékonyabb lehet az öregedés hatásai ellen (legalábbis hosszú távon), mint a plasztikai sebészet.
Ha nem használunk minden nap fogselymet, a fogfelületünk 40 százaléka szennyezett marad, vagyis hemzsegnek rajtuk a baktériumok, ami a fogak elszíneződését és sárgulását okozza. A lepedék elterjedése pedig ínygyulladáshoz, az ínybetegség első stádiumához vezethet, amely gyulladást, vérzést és az ínyszövet érzékenységét váltja ki. Ez később ínyvisszahúzódást és csontvesztést eredményez.
Az íny visszahúzódásától beesik az arcunk
A szakértők szerint a kialakult hiányok, a kevesebb és egyenetlenebb ínyszövet miatt idősebbnek kezdünk kinézni. Ráadásul a helyzet még tovább súlyosbodhat: az ínybetegség végül az alatta lévő csont lebomlását eredményezheti. A csont lebomlása pedig az arc megjelenését is megváltoztatja. Amint a fog eltűnt, nincs ok arra, hogy a csont megmaradjon, és végül az ajkak és az orca beesik, vagy ráncok alakulnak ki az ajkak és az orca környékén.
Ráadásul ilyen esetekben a plasztikai sebészet is tehetetlen. A Plastic and Reconstructive Surgery szakfolyóiratban nemrégiben megjelent tanulmány szerzői kimutatták, hogy az állkapocs, a szemgödör és az orca csontvesztése úgy öregíti az embereket, amin a bőrfeszesítő kozmetikai beavatkozások nem segíthetnek.
Persze a fogselyem használata valószínűleg nem olyan látványos és azonnali hatású, mint a közismert ránctalanító kezeléseké. De kit érdekel, hogy van-e nevetőráncunk, ha hiányoznak a fogaink?