A kisfiú a műtét óta jól van és normálisan lélegzik, esetében a műtétre azért volt szükség, mert veleszületett légcsőszűkületben szenvedett, amelynek eredményeként légcsöve elképesztően szűk volt - mindössze 1 milliméter átmérőjű légcsővel jött világra -, de a novemberben végrehajtott légcsőtágító műtét nem volt sikeres, a beültetett fém tágító, úgynevezett sönt erodálódni kezdett, ami különböző szövődményekhez vezetett.
Az új nyelőcső létrehozásához a szakemberek egy donor-nyelőcsövet használtak, amelynek csak a kollagén-vázát hagyták épen, majd abba fecskendeztek őssejteket, amelyek a fiú csontvelőjéből származtak. Az orvosok a beültetett szerv esetében arra számítanak, hogy a saját őssejtek specializált sejtekké alakulnak és végül egy új légcső kialakulását eredményezik a fiú szervezetében. A két évvel ezelőtti műtétet egy 30 éves spanyol édesanyán hajtották végre, akinek tuberkulózis miatt ment tönkre a saját légcsöve, akkor a beültetett légcső teljes egészében laboratóriumi körülmények között jött létre, a brit kisfiúnál pedig egy olyan mérföldkőnek számító eljárással dolgoztak, amely során a fiú saját őssejtjeit ösztökélik arra, hogy felépítsék a nyelőcsövet.
Az eljárás sikere esetén az ilyen megoldások sokkal gyakoribbak lehetnek, mert ez a módszer arra is lehetőséget teremt, hogy ne csak a modern transzplantációs eljárásokra szakosodott intézményekben történhessenek hasonló beavatkozások.