Az Amerikai Országos Gyermekegészségügyi Intézet kutatásában összesen 204, 8 és 17 év közti fiatal vett részt. A kutatások szerint a fiúk szinte minden esetben többet ettek, mint a lányok, esetenként akár 2000 kalóriát is étkezésenként.
"Ez normális, hiszen a fiúknak sokkal több energiára van szükségük a pubertáskori fejlődéshez, az ő izomrendszerük ugyanis fejlettebb, mint a lányoké." - nyilatkozta az AFP-nek Dr. Jack A. Yanovski, a kutatás vezetője.
A kutatások során megkérték az önkéntes fiatalokat, hogy egyenek annyit, amennyit egy normális étkezés alatt ennének.
A 8-10 éves fiúk átlagosan 1300 kalóriát ettek, a lányok pedig 900 kalóriát.
A kispubertásban (10-13 év) lévők esetében a különbség már nem volt ilyen nagy ott a lányok is átlagosan 1300 kalóriának megfelelő élelmiszert fogyasztottak. "A lányok ebben a korban fejlődnek a legtöbbet, ezért az ő energiaigényük ebben a periódusban a legnagyobb." - mondta Dr. Yanovski.
A fiúk később, a pubertáskor végén, 14-17 éves korban fejlődnek elsősorban, így az ő energiaigényük ebben a korban elérheti a 2000 kalóriát is étkezésenként.
"Ez teljesen normális addig, amíg az adott gyerek egészséges és normális súlyú - nyilatkozta Dr. Yanovski - Túlsúly esetén természetesen vissza kell fogni az étkezéseket, illetve aktívabb életformát kell választani."