Az emberi test-lélek kapcsolat nem egyirányú. Az elme parancsokat küld a szervezet számára, és a szervezet is hat az elmére. Erre a megállapításra alapozták a legújabb kutatásokat, amelyek a testtartás, a mentális állapot és a hormonszint kapcsolatát vizsgálta. Kutatások szerint bizonyos testtartások hatására, mentálisan erősebbekké válhatunk. Ennek viszont az ellenkezője is igaz, a konstruktív testhelyzetek csökkentik a kockázatvállalási kedvünket.
Egy kísérlet alkalmával véletlenszerűen kiválasztottak 42 embert, hogy vegyenek fel "erősítő" vagy "gyengítő" pózokat. Az erősítő pózokat egy percig kellett tartaniuk, úgy, hogy az asztallal szemben ülnek laza lábtartással, és a fej mögött összekulcsolt kezekkel. A másik csoportnak pedig egy percig kellett összekulcsolt kezekkel és keresztbe tett lábakkal ülnie. A kísérlet után tesztelték a magabiztosságukat. Kaptak két dollárt, amit egy játékkal megduplázhattak vagy elveszíthettek. Azok, akik az első csoportba voltak, sokkal jobban mertek kockáztatni és sikeresebbnek is bizonyultak. Alacsonyabb státusz egészségügyi problémákat okozhat.
A hatalom érzése általában magasabb tesztoszteron és alacsonyabb kortizol (stressz hormon) szintet vált ki. Ezt ez a kísérlet is igazolta. A kutatók megmérték a kísérlet előtt és után a résztvevők hormonszintjét. Az eredmények szerint az erősítő pózokat felvevő emberek tesztoszteron szintje nőtt, míg a kortizol szintje csökkent. Mivel a magas kortizol szint összefüggésben van a szív- és érrendszeri betegségekkel, az ilyen erősítő pózok gyakorolásával sokat tehetünk az egészségünkért.