Az sikeres öngyilkosság veszélye leginkább azoknál állt fenn (férfiak 54 százaléka és a nők 57 százaléka), akik korábban akasztással vagy fulladással próbálkoztak, a BMJ júliusi online kiadása szerint, több mint 85 százalékuk a kísérletet követő egy éven belül.
A gázmérgezéssel, ugrással, lőfegyverrel vagy robbanóanyaggal, illetve vízbe fulladással próbálkozóknál nagyobb volt a későbbi öngyilkosság esélye. Akik megmérgezték magukat vagy felvágták az ereiket, kisebb valószínűséggel követtek el később öngyilkosságot. "Az öngyilkosságnál alkalmazott módszer megjósolja a későbbi sikeres próbálkozásokat, és az ellenőrzések során a szociodemográfiai zavaró tényezőket illetve együtt előforduló pszichiátriai rendellenességeket.
Az fokozott figyelem az utógondozás során indokolt, ha beteg akasztással, fulladással, lőfegyverekkel, robbanószerekkel, ugrással, vagy a gázosítással próbálkozik" - mondta Bo Runeson, a stockholmi Karolinska Intézet pszichiátria professzora.
Keith Hawton, az oxfordi Warneford Kórház pszichiátria professzora szerint az eredmények fontosak az értékelésnél és a betegek nyomon követésénél. "Bár az önkárosítás halálosabb formái jelzik az öngyilkosság nagyobb kockázatát, sosem feledhetjük a tényt, hogy az önkárosító magatartás önmagában a legfontosabb jele az öngyilkos hajlamnak" - írta Hawton.