Majdnem minden ötödik munkavállaló volt már betegszabadságon, miközben - nem merte ugyan bevallani -, de valójában csak a munkahelyi stressz elől menekült haza néhány napra. Könnyebb ugyanis hazudni, mint a problémákat megbeszélni és kezelni - írta a Mail Online. Ez persze gyakran nem csak a munkavállalón múlik. A legújabb tanulmány szerint ugyanis a munkahelyi stressz még mindig tabutéma. Pedig tízből hét munkavállaló szeretné azt, ha megvitatnák a problémákat a főnökükkel, egyharmaduk azt is várná, ha az első lépést a munkáltató tenné meg, ha már látja a feszültség jeleit.
A Royal College of Psychiatrists korábbi kutatásai szerint Angliában a vállalkozások évente 8,4 billió dollárt veszítenek az ilyen "betegszabadságok" miatt. "Emberek milliói dolgoznak stresszes környezetben és az nem megoldás, hogy úgy érzik, hazudniuk kell a problémák vállalása helyett" - tette hozzá Paul Farmer, a Mind (mentális betegségekkel foglalkozó jótékonysági egészségügyi szervezet) vezérigazgatója. Szerinte a munkáltató érdeke is az lenne, hogy a problémákat ne a szőnyeg alá söpörje, hiszen ezzel csökken a dolgozói motiváció, annak következményeként a termelés is, és növekszik a hiányzások száma.
A Mind kutatása azt is megállapította, hogy az alkalmazottak 62 százaléka úgy érzi, a főnöke nem tesz meg mindent a munkahelyi jólét érdekében. Pedig az együttműködés lenne a cél, hiszen egy boldogtalan, motiválatlan dolgozó egy vállalkozásnak sem használ.