Minden hatodik fővárosi, és minden második vidéki bringázik

Vágólapra másolva!
Több férfi pattan kétkerekűre, mint hölgy, de összességében többen szavaznak egyéb megoldásokra a kerékpár helyett, mint ahányan a kétkerekűvel közlekednek - derül ki a Magyar Kerékpáros Klub által közzétett felmérésből.
Vágólapra másolva!

A TNS Hungary által készített felmérésből kiderül, hogy a magyar lakosság 60 százaléka két hét alatt egyszer sem ül kerékpárra. A férfiak esetében ez az arány kicsit jobb, ott 43 százalék a rendszeresen kétkerekűt választók aránya. Nem meglepő módon a hatvan év fölöttiek esetében is kisebb az arány, mint az átlag: az idősebbek 34 százaléka választja rendszeresen ezt a közlekedési eszközt.


Regionális különbség is van a felmérés alapján: míg a Nyugat-Dunántúlon 47 százalék, addig az Észak-Alföldi területeken 63 százalék pattan fel drótszamarára rendszeresen.


Legkevesebben Észak-Magyarországon és a Dél-Dunántúli régióban használják kétkerekűjüket: itt 26 és 27 százalék tekintette magát rendszeres kerékpározónak.


Látványos a különbség a főváros és a vidéki kisebb települések között is: Budapesten mindösszesen 16 százaléknyian választják ezt a közlekedési formát, míg vidéken minden második ember használja. A vidéki nagyvárosokban jellemzően 25 százalék körüli az arány.


A statisztikák szerint a felsőfokú végzettséggel rendelkezők 14, a magas beosztásúak körében pedig 15 százalék a rendszeresen tekerők száma.


Nem meglepő módon eltérés van a szabadidős célokból történő kerékpározás esetén a 30 év alattiak és a többi korosztály között: előbbi kiemelkedik a többitől ilyen célú tevékenység terén. Szabadidejüket legtöbben a középső régióban, azon belül is Budapesten töltik kerékpáron, a fővárosban 11 százalék választja szabadidős tevékenységhez a kerékpárt az ezerfős minta alapján.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!