Vágólapra másolva!
Fekete András professzer a Budapesti Corvinus Egyetem Élelmiszertudományi Karának Fizika-Automatika Tanszékén tanít. A Mestertanár Aranyéremmel kitüntetett egyetemi tanárt kértük meg arra, hogy ajánlja olvasóink figyelmébe egyik kiemelkedő tanítványát.
Vágólapra másolva!

Kérem professzor urat, röviden vázolja, hogy saját életében, illetve a tanszékén milyen múlttal rendelkezik a diákköri mozgalom!
- A Budapesti Corvinus Egyetem Élelmiszertudományi Karának Fizika-Automatika Tanszékén már több évtizede jelentős tudományos diákköri munka folyik. Az 1995-ben, 1997-ben, 2003-ban és 2005-ben az Országos Élelmiszertudományi Diákköri Konferencián megszerzett első helyezések bizonyítják az itt folyó kutatások létjogosultságát.

Személy szerint 1989-től veszek részt rendszeresen az Országos Tudományos Diákköri Konferenciák, 1992-től pedig az Országos Élelmiszertudományi Diákköri Konferenciák, valamint az Élelmiszertudományi Karon rendezett házi Tudományos Diákköri Konferenciák munkájában szakmai bizottsági elnökként, illetve tagként, valamint bírálóként és esetenként témavezetőként. A Karon folyó tudományos diákköri munkát 1991-től különböző beosztásaimban támogatom. Hallgatóim közül tizenketten vesznek részt a diákköri mozgalomban. Ők hat helyezést értek el az OTDK-n illetve a MÉTE Országos Élelmiszertudományi Diákköri Konferencián. Diákkörös hallgatóim közül hatan az egyetemistaként megkezdett tudományos munkát az élelmiszer-mérnöki oklevél megszerzése után doktoranduszként folytatják.

Kérem, ajánlja néhány mondattal weboldalunk olvasói számára egyik kiemelkedő tanítványát!
- Kántor Dávid Balázs jelenleg a Budapesti Corvinus Egyetem Élelmiszertudományi Doktori Iskolájának PhD-hallgatója. Tudományos diákkörösként 2003-ban kapcsolódott be a Fizika-Automatika Tanszéken folyó kutatásokba. Kutatásai az "elektronikus nyelv" felhasználási lehetőségeinek feltárására irányultak. Magyarországon az egyetlen ilyen, világviszonylatban is újdonságnak számító berendezés Karunkon található. Kántor Dávid Balázs jelentős szerepet játszott a műszer üzembe helyezését követő kísérletek kivitelezésében. Komoly eredményeket ért el továbbá a műszer felépítésének és mérési alapelvének megismerésében, valamint a műszer célszerű használatában. Az eredmények matematikai statisztikai feldolgozása kulcskérdés: Kántor Dávid Balázs ismereteit sikeresen tudta alkalmazni az "elektronikus nyelv"-vel végzett kísérletek eredményeinek feldolgozásában.

Bár a műszerrel korábban nem végezték el az étolajok eredetének megállapítását, Kántor Dávid munkája eredményeként sikerült gyors méréssel különböző étolajokat megkülönböztetni. Eredményei várhatóan hasznosíthatóak az olajok eredetmeghatározásakor. E témakörben készített tudományos diákköri munkájával első helyezést ért el a XXVII. OTDK Agrártudományi Szekciójának Élelmiszertudomány "A" tagozatában. Kántor Dávidot kiváló képességű és szorgalmú hallgatóként alkalmasnak tartom önálló tudományos munka végzésére. Eddigi elmélyült kutatásait jól ismerve ajánlom őt és munkáját a Mindentudás Egyeteme honlapja olvasóinak szíves figyelmébe.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!