"Negyedikén hajnalban egyszer csak elkezdték rugdalni, verni az ajtókat, és azt üvöltözték, hogy az oroszok lövik Budapestet. Bemondta - mit tudom én, milyen rádió -, hogy megtámadták Budapestet."
"Nagy Ambrusnak volt egy kis zsebrádiója. Recsegett-ropogott, de lehetett vele fogni Budapestet, rendszeresen hallgatta a budapesti híreket. Azt hiszem, együtt lakott Rerrich Pócival, és hallották Nagy Imre segítséget kérő beszédét. Utána végigkopogtatták a szobákat, hogy gyerekek, az oroszok megtámadták és lövik Budapestet, Nagy Imre segítséget kér. Így, félálomban értek az első hírek."
"Na, most mindennek vége. Az oroszok elkezdték lőni Pestet, és az ország többi részén is harcok vannak. Az idegek kezdik felmondani a szolgálatot. Most utazás az olimpiára, amikor odahaza halomra lövik az embereket?"
"Nagy volt a felbolydulás, a sürgés-forgás. Gyarmati Dezső szervezte, hogy visszamenjünk harcolni. Mindenki jelentkezett, és mindannyian - merem állítani - készek is voltunk arra, hogy visszajöjjünk Magyarországra."
"Azt javasoltam a többieknek, hogy menjünk haza, segítsük a felkelést 'ezek' ellen. Gyűlöltem a rendszert, és úgy éreztem, indulnunk kell!"
"Többen is mondták, hogy ne utazzunk ki, menjünk Bécsbe vagy haza. Azt hiszem, Kovács Gyula mondta ez utóbbit, s többen is osztották a véleményét. 'Ide figyelj, Gyula' - mondtam neki -, 'mit akarsz? Nekimenni az oroszoknak az olimpiai csapattal? Hidd el, ez nélkülünk is lezajlik. Minket mással bíztak meg.'"
"Én mindig úgy gondoltam, hogy nyerni megyek Melbourne-be. Elnézést kérek, de én úgy gondoltam, hogy rengeteg pénzt fordítottak a felkészülésemre, rengeteget segítettek, kötelességem tehát a versenyzés."
"Annak ellenére, hogy annyira készültem és akartam menni Melbourne-be, amikor újra kitörtek a harcok, az volt a legfontosabb, hogy a fiammal együtt legyek. Így amellett szavaztam, hogy menjünk vissza Budapestre. A csapat legalább negyven százaléka vissza akart menni. Füzesséry Gyula volt az edzőm, aki azt mondta, végezzük el, amiért ide jöttünk."
"A döbbenet első pillanatai után mindenki, az egész csapat, azon volt, hogy hazajövünk harcolni. Aztán jöttek a reálisabb kérdések is. Hogyan? Prágától Budapestig - mivel? Vízipisztollyal, vagy hogy? Az a kétszáz ember? Szóval lehetetlen helyzet volt. Egyértelmű volt, hogy a csehek nem a forradalom mellett állnak, emlékeztünk a tankokra, amelyeket a határnál a Duna-parton láttunk, és hallottuk Nagy Imre beszédét is. Ugyanakkor éreztük, hogy nekünk kutya kötelességünk a forradalmi Magyarországot képviselni az olimpián. Ha kijutunk egyáltalán... Teljesen bizonytalannak tűnt, hisz nem volt még ott a két francia repülőgép. Lehet, hogy egy tollvonásba került volna, és az egész magyar csapatot ott fogják a csehek. Kétélű dolog volt ez. Fokozatosan az a vélemény került fölénybe, hogy lehetetlen a hazamenni. Fizikailag lehetetlen."
"Akkor döbbentünk rá, hogy szörnyű egérfogóba kerültünk. A csapatban lévő feszültség az egekig ért. Mindenki próbált telefonálni, tájékozódni, de kiderült, hogy még szigorúbb felügyelet alá kerültünk."